fot. PAP/Paweł Supernak

Ulica gen. Fieldorfa –Nila nadal w Żyrardowie

Ulica gen. Fieldorfa –Nila zostaje w Żyrardowie. Porozumienie to efekt rozmów z samorządowcami. Zmiany nazwy chcieli Radni Miasta z klubu Platformy Obywatelskiej i niezależnych.

28 października ulica gen. Fieldorfa Nila w Żyrardowie decyzją uchwały, którą przegłosowała Platforma Obywatelska i radni niezależni miała zostać zmieniona na ulicę o nazwie Jedności Robotniczej.

To nie spodobało się wielu mieszkańcom, samorządowcom i opinii publicznej. Radni Żyrardowa z klubu PiS zapowiedzieli, że nie zrezygnują z dotychczasowego patrona ulicy. I obiecali, że przywrócą ulicy imię gen. Fieldorfa-Nila. Tak się też stało.

„Dobra wiadomość z Żyrardowa. Mamy deklarację, że ul. gen. Fieldorfa zostaje w Żyrardowie. To efekt konkretnych rozmów z samorządowcami zakończonych dobrym spotkaniem z prezydentem miasta, przewodniczącym Rady Miasta i Jackiem Pawłowiczem, dyrektorem Muzeum Żołnierzy Wyklętych“ – poinformował o tym na swoim profilu na Twitterze poseł Prawa i Sprawiedliwości Maciej Małecki.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl