fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

[TYLKO U NAS] P. Jaki o Fundacji Otwarty Dialog: Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wydaliła tę organizację z Polski, bo uznała ją za niebezpieczną

Stanowisko państwa polskiego jest w tej kwestii bardzo jasne, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wydaliła tę organizację z Polski, bo uznała ją za niebezpieczną. Pisze o tym „Sunday Times” wskazując, że jest to organizacja, która pierze pieniądze dla Kremla i jest dodatkowo zaangażowana w to, aby dbać w wielu państwach o rosyjski interes – wskazał wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki podkreślił, że to angielski „Sunday Times” poinformował o tym, że Fundacja Otwarty Dialog pierze brudne pieniądze.

– Stanowisko państwa polskiego jest w tej kwestii bardzo jasne, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wydaliła tę organizację z Polski, bo uznała ją za niebezpieczną. To, co pisze dzisiaj „Sunday Times” czyli to, że jest to organizacja, która pierze pieniądze dla Kremla i jest dodatkowo zaangażowana w to, aby dbać w wielu państwach o rosyjski interes. Jest to jednoznaczne, biorąc pod uwagę to, jaką wiedzę my posiadamy i jak w Polsce jest ta fundacja zaangażowana – powiedział polityk.

Wiceminister sprawiedliwości jest jedną z osób, która miała do czynienia z Fundacją Otwarty Dialog.

– Rzecznik Rafała Trzaskowskiego pracowała w tej fundacji, czyli w fundacji, którą brytyjskie media określiły jako agenturę rosyjską. Ona tam pracowała na kierowniczym stanowisku. Dodatkowo wszystkie osoby, które rozbijały moje spotkania, są zdjęcia i filmy w internecie, że pomiędzy rozbijaniem moich spotkań te osoby siedziały w namiocie właśnie z tą fundacją, agenturą rosyjską. Każdy powinien już teraz ocenić tę sprawę z tej perspektywy również, że ta fundacja wspiera Platformę Obywatelską – mówił gość Radia Maryja.

W całą sprawę zaangażowana jest także europoseł Róża Thun.

– Ażeby tego wszystkiego było mało, to osobą, która broniła ludzi tej fundacji w Parlamencie Europejskim jest liderka Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego pani Róża Thun, moja główna konkurentka w wyborach do Parlamentu Europejskiego z województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. Dodatkowo ludzie z tej fundacji wydali instrukcje jak obalić władzę w Polsce. Ciekawostką, która teraz rzuca nowe światło, jest to, że w tej instrukcji był zapis o tym, aby „użyć do tego nauczycieli”. Wszystko to wcześniej opisali z fundacji określanej przez brytyjską prasę jako rosyjska agentura – stwierdził gość „Aktualności dnia”.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego można odsłuchać [tutaj].

 

RIRM

drukuj