P. Jaki o zatrzymaniach CBA: Jestem przekonany, że to dopiero początek

Zatrzymania przez Centralne Biuro Antykorupcyjne to sygnał, że jesteśmy coraz bliżej wyjaśnienia afery reprywatyzacyjnej – powiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zatrzymało pięć osób w związku ze śledztwem dot. reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie. Wśród nich są m.in. znany adwokat Robert N. i były wicedyrektor w stołecznym ratuszu Jakub R.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki podkreślił w poniedziałek, że zatrzymania to sygnał, iż czas złodziejstwa się skończył.

– Do tej pory mieliśmy takie przekonanie, że ponieważ w aferze reprywatyzacyjnej uczestniczył taki „kwiat” polskiej palestry, to jest to wszystko zrobione w taki sposób, że te osoby będą nietykalne, bezkarne. A my pokazujemy, że prawo jest równe dla wszystkich; że przywracamy poczucie wiary w polskie państwo, nadzieję na sprawiedliwość. To jest najważniejsze, dlatego jestem przekonany, że to jest dopiero początek i to jest jasny sygnał dla tych wszystkich cwaniaczków i złodziei: „Wasz czas się skończył” – powiedział Patryk Jaki.

W poniedziałek Prokuratura Regionalna we Wrocławiu, rozpoczęła przesłuchania zatrzymanych. Według komunikatu Prokuratury Krajowej zatrzymani mają usłyszeć zarzuty „popełnienia szeregu przestępstw związanych z reprywatyzacją nieruchomości”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl