fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA zatrzymało sześć osób w sprawie m.in. wyłudzenia z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w poniedziałek sześć osób m.in. w sprawie wyłudzenia środków z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – dowiedziała się PAP. Zatrzymani mieli doprowadzić do szkody w mieniu NCBR na 2 mln zł – wynika z informacji PAP.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził PAP zatrzymanie sześciu osób przez agentów katowickiej delegatury CBA.

„Śledztwo dotyczy powoływania się na wpływy i wyłudzenia pieniędzy na szkodę NCBR na różnego rodzaju projekty” – powiedział w rozmowie PAP Brodowski. Grupa miała też próbować wyłudzić 10 mln zł na szkodę Beskidzkiej Grupy Producentów Owoców i Warzyw.

Wcześniej rzeczniczka prasowa Prokuratury Krajowej Ewa Bialik poinformowała PAP, że wśród zatrzymanych jest były asystent b. senator i obecnej polskiej komisarz UE – Lech B., który miał kierować grupą przestępczą zajmującą się przestępstwami gospodarczymi.

Jak podała Bialik, Lech B. miał popełnić szereg przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu – m.in. dotyczących wyłudzenia kredytów i dotacji unijnych. Miał też powoływać się na wpływy – wynika z informacji rzeczniczki PK przekazanych PAP.

Brodowski pytany przez PAP nie chciał potwierdzić, czy wśród zatrzymanych jest asystent polskiej komisarz w UE Lech B. Odesłał w tej sprawie do prokuratury.

Jednak według nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł bliskich śledztwu jeden z zatrzymanych był asystentem komisarz Elżbiety Bieńkowskiej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl