J. Saryusz-Wolski w „Do Rzeczy”: D. Tusk zasługuje na polityczną emeryturę

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zasługuje na polityczną emeryturę, bo „w normalnych standardach brukselskich dla osoby, która odchodzi z tak wysokiego szczebla nie ma już miejsca w strukturach unijnych” – mówił europoseł Jacek Saryusz-Wolski w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy”.

„Przewodniczący Rady Europejskiej powinien po zakończeniu swojej kadencji z godnością wybrać emeryturę, tak jak to zrobił jego poprzednik Herman van Rompuy” – podkreślił Saryusz-Wolski, pytany o przyszłość Donalda Tuska.

Na uwagę, że sam przegrał z Tuskiem wybory na przewodniczącego Rady Europejskiej w stosunku 27:1 (w 2017 roku) Saryusz-Wolski przypomniał, że do głosowania wtedy nie doszło, bo „na skutek manipulacji” wniosek polskiego rządu dotyczący jego kandydatury nie został wniesiony pod obrady.

„Donald Tusk wykorzystał swoją pozycje, aby uniknąć głosowania na dwóch kandydatów. Zwyczajnie stchórzył. Wracając do sportowych porównań, nie pozwolił, aby jego potencjalny kontrkandydat nawet wyszedł na ring, łamiąc tym samym sportową zasadę fair play, której ponoć tak bardzo hołduje” – zaznaczył europoseł i kandydat PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

PAP/RIRM

drukuj