CBA wszczęło analizę przedkontrolną ws. Autosanu

Centralne Biuro Antykorupcyjne wszczęło analizę przedkontrolną ws. firmy Autosan.  Sprawa dotyczy przetargu na 18 autokarów dla wojska, wartych 30 mln zł. Przedstawiciel firmy spóźnił się z ofertą, co spowodowało jej odrzucenie. W efekcie do przetargu wystartował tylko jeden dostawca – niemiecka firma MAN, która wygrała postępowanie.

CBA chce teraz przeanalizować dokumentację przetargową i planuje rozmowy z kierownictwem oraz pracownikami firmy. Jeżeli będą podstawy, może dojść do wszczęcia kontroli bądź zawiadomienia prokuratury.

Poseł Michał Jach z sejmowej Komisji Obrony Narodowej wskazuje, że sytuacja związana z przetargiem wymaga wyjaśnienia.

– Przedstawiciel firmy, dla której kontrakt jest bardzo istotny, spóźnia się na złożenie dokumentów o 20 minut, tym bardziej, że jest to osoba doświadczona, biorąca nieraz udział w takich wydarzeniach. Dlatego uważam za słuszne posunięcie, że służba, której kompetencją jest kontrola prawidłowości funkcjonowania publicznych m.in. spółek, wyjaśni to – powiedział Michał Jach.

Poseł dodał, że CBA ustali, czy była to niefrasobliwość przedstawiciela firmy, przypadek losowy, czy też działanie celowe. Podkreślił, że sprawa powinna być klarowna dla właścicieli spółki i opinii publicznej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl