[TYLKO U NAS] O. D. Wilczyński CSsR o Spotkaniu Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja: To nasze święto, kiedy raz w roku w Toruniu przeżywamy czas dziękczynienia, świętowania, modlitwy i wzrostu intelektualnego

Czas w Toruniu to czas wymiany doświadczeń, ponieważ poszczególne Koła i Biura Radia Maryja to swoista specyfika, to różnego rodzaju działania, to odmienne sposoby ewangelizacji, dlatego czas spotkania jest niezwykle ważny, ponieważ pozwala na wymianę myśli, doświadczeń. Jest to nasze święto, kiedy raz w roku w Toruniu przeżywamy czas dziękczynienia, świętowania, modlitwy i wzrostu intelektualnego – powiedział o. Dawid Wilczyński CSsR, opiekun Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W Toruniu trwa trzydniowe spotkanie Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja.

– Biura i Koła Przyjaciół Radia Maryja to szczególna część naszej Rodziny, ponieważ są oni naszymi ambasadorami w poszczególnych miejscach tam, gdzie my ojcowie i siostry nie możemy dotrzeć z różnych przyczyn. Biura i Koła Przyjaciół Radia Maryja świadczą o Radiu Maryja i dziełach przy nim powstałych. Z tego miejsca chciałbym wszystkim bardzo serdecznie podziękować – wskazał o. Dawid Wilczyński CSsR.

W ciągu trzech dni przyjaciele naszej rozgłośni spotkają się z ojcami posługującymi w Radiu Maryja. W planie jest także wspólna modlitwa.

– Te trzy dni, które przeżywamy w Toruniu, w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, są czasem podziękowania sobie nawzajem za czas, za pracę, za posługę. Jest to także czas modlitwy i czas pracy, ponieważ Rodzina Radia Maryja jest rodziną ewangeliczną, jest rodziną, która ewangelizuje, dlatego też gromadzi nas Stół Eucharystyczny – podkreślił duchowny.

O. Dawid Wilczyński CSsR wskazał, że podczas Spotkania Biur Przyjaciół Radia Maryja w Toruniu uczestniczy szczególną modlitwą otaczają tych, którzy tworzą Rodzinę Radia Maryja.

– Nasze spotkanie w Toruniu przeplatane jest wspólną modlitwą. Chcemy modlić się za wszystkich, którzy tworzą Rodzinę Radia Maryja. W sposób szczególny modlimy się za chorych, cierpiących, za osoby, które odeszły. Pamiętamy o wszystkich, którzy jeszcze rok temu byli z nami w Toruniu, a w tym roku ich już nie ma. Ufamy, że Rodzina Radia Maryja, ta po drugiej stronie, przed obliczem Pana Boga, wspiera nas – akcentował.

Spotkania Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja służą pogłębianiu współpracy oraz wymianie doświadczeń.

– Czas Spotkania Biur Przyjaciół Radia Maryja w Toruniu to także czas formacji, ponieważ żeby ewangelizować trzeba się przede wszystkim umocnić modlitwą, spotkaniem z Panem Jezusem. Spotkania Biur Przyjaciół Radia Maryja w Toruniu to czas kompetentnego zdobywania wiedzy i umiejętności. Podczas tegorocznego spotkania postawiliśmy akcent na trzy rzeczywistości: warsztaty radiowe, warsztaty informatyczne oraz warsztaty medialne – zwrócił uwagę opiekun Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja.

O. Dawid Wilczyński CSsR powiedział, że tegorocznym celem spotkania jest nabycie większych umiejętności do poruszania się w świecie wirtualnym.

– W tym roku naszym celem jest nabycie większych umiejętności do poruszania się w świecie wirtualnym, bo zdajemy sobie sprawę, że coraz więcej osób ten świat coraz bardziej wchłania. Świat medialny staje się środowiskiem ich bytowania. Jako Rodzina Radia Maryja chcemy tę szansę wykorzystać do tego, aby w tej przestrzeni być, działać i ewangelizować – zaznaczył duchowny.

Gość audycji zwrócił uwagę, że Spotkania Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja są okazją do wymiany doświadczeń.

– Czas w Toruniu to też czas wymiany doświadczeń, ponieważ poszczególne Koła i Biura Radia Maryja to swoista specyfika, to różnego rodzaju działania, to odmienne sposoby ewangelizacji, dlatego czas spotkania jest niezwykle ważny, ponieważ pozwala na wymianę myśli, doświadczeń. Jest to nasze święto, kiedy raz w roku w Toruniu przeżywamy czas dziękczynienia, świętowania, modlitwy i wzrostu intelektualnego – mówił o. Dawid Wilczyński CSsR.

– Budujemy się tym, że podczas spotkania zauważamy gorliwość osób, które przyjeżdżają. Pomimo różnych przeciwności, w tym odległości i trudnej sytuacji w Polsce, z wielką radością przyjeżdżają nasi przyjaciele, aby współtworzyć wspólny czas Przyjaciół Radia Maryja, jako Koła i Biura Rodziny Radia Maryja – dodał.

Koła i Biura Przyjaciół Radia Maryja wspierają misję ewangelizacyjną naszej rozgłośni. Ich spotkania w Toruniu odbywają się corocznie i mają charakter modlitewno-formacyjny.

– To, co nas szczególnie cieszy to fakt, że wiele osób przyjechało do Torunia, aby dopytać o to, jak funkcjonuje Koło Radia Maryja, jak funkcjonuje Biuro Radia Maryja, jak poprowadzić tego rodzaju spotkania. Zachęcamy do tego, aby w swoim środowisku, w swojej parafii założyć grupę Przyjaciół Radia Maryja. Warto o tym pomyśleć, bo często słyszymy od księży proboszczów, że to właśnie Koła i Biura Przyjaciół Radia Maryja są najbardziej dynamicznymi formacjami w parafiach – zachęcał o. Dawid Wilczyński CSsR.

Całą rozmowę z o. Dawidem Wilczyńskim CSsR można odsłuchać [tutaj]


GALERIA – fot. o Dawid Wilczyński CSsR

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl