fot. o. Dawid Wilczyński CSsR

Toruń: Zakończyło się spotkanie Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja

W Toruniu zakończyło się spotkanie Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja. Przez trzy dni sympatycy toruńskiej rozgłośni wspólnie modlili się, ale także uczestniczyli w warsztatach telewizyjnych, radiowych czy informatycznych.

Coroczne spotkanie w Toruniu, to czas by wymienić się swoim doświadczeniem posługi w Kołach i Biurach Przyjaciół Radia Maryja, a nade wszystko wzajemnie ubogacić.

– Od 25 lat jestem czynnie zaangażowana prowadzeniem Biura Radia Maryja. Przede wszystkim jest to wielka radość, a równocześnie, jak to  mówimy, ambona, czyli mamy katechezę, różaniec, Mszę św. To wszystko nas bardzo ubogaca – podkreśliła pani Jadwiga Jarmińska z Koła Przyjaciół Radia Maryja w Nowym Targu.   

Członkowie Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja nie wyobrażają sobie życia bez toruńskiej rozgłośni.

– To jest moje życie. Mogę tak powiedzieć dlatego, że u mnie radio gra dzień i noc – zapewnił pan Stanisław Filipowski z Koła Przyjaciół Radia Maryja w Tomaszowie Mazowieckim.

– Radio Maryja to katecheza, to nasze duchowe życie. Jest Msza św., są przepiękne konferencje, wypowiadają się bardzo mądrzy ludzie – dodała pani Krystyna Popielnicka z Koła Przyjaciół Radia Maryja z Gdyni.

Rodzina Radia Maryja to wyjątkowa wspólnota; ludzie, którzy tworzą niezwykłą przestrzeń ewangelizacji i formacji.

– Sami jako ojcowie, jako osoby, które są tutaj w Toruniu, bardzo wiele czerpiemy od poszczególnych osób, które przyjeżdżają na spotkania, coroczne spotkania Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja. Podziwiamy i budujemy się gorliwością, pomimo rożnego rodzaju trudności, te osoby mają wielką pogodę ducha, wielką radość w sobie. Mają też wielkie pragnienie misji, misji ewangelizacyjnej – akcentował o. Dawid Wilczyński CSsR, opiekun Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja.

W niedzielę na zakończenie trzydniowego spotkania Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II sprawowana była Eucharystia.

– Oddajmy się Matce Bożej i do dzieła, wszyscy do ewangelizacji. Niech Ona nas prowadzi, bo Polskę trzeba ratować. Tylko na Chrystusie uratujemy świat – mówił na zakończenie Eucharystii założyciel i dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Kolejne spotkanie Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja zaplanowano na przyszły rok. Wcześniej jednak, w pierwsza sobotę września w Toruniu odbędzie się dziękczynienie w rodzinie.

TV Trwam News

 

 


drukuj