fot. Szymon Cieślar

[TYLKO U NAS] O. A. Laskosz CSsR: Św. Jan Paweł II modlił się za naszą Ojczyznę, by była katolickim krajem. Chcemy, żeby prezydentem był ten, który żyje wartościami chrześcijańskimi

Będziemy codziennie odmawiać nowennę do św. Jana Pawła II – patrona naszych rodzin, wyjątkowego świętego, który modlił się za naszą Ojczyznę, żeby ona była katolickim krajem. Przychodzi taki moment, kiedy trzeba wybrać prezydenta i wiemy, jak ważna jest to sprawa, również sprawa modlitwy. Chcemy, żeby prezydent był tym, który wspiera rodzinę, który żyje wartościami chrześcijańskimi – mówił o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

W piątek, 3 lipca, w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rozpoczyna się nowenna za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji drugiej tury wyborów prezydenckich. [czytaj więcej

– Będziemy codziennie po Mszach św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00 odmawiać nowennę do św. Jana Pawła II – patrona naszych rodzin, wyjątkowego świętego, który tak bardzo umiłował naszą Ojczyznę, zawsze o niej mówił, ale przede wszystkim modlił się za naszą Ojczyznę, żeby ona była katolickim krajem. Przychodzi taki moment, kiedy trzeba wybrać prezydenta i wiemy, jak ważna jest to sprawa, również sprawa modlitwy – podkreślał o. Andrzej Laskosz CSsR.

Wszelkie informacje na temat nowenny i jej formy można znaleźć na łamach „Naszego Dziennika”. Modlitwa będzie transmitowana na żywo na kanale Radia Maryja w serwisie YouTube, a także we wtorek i w sobotę po godz. 7.00 na antenie rozgłośni.

– Oprócz litanii do św. Jana Pawła II (…) będziemy odmawiać modlitwę do Ducha Świętego o Jego Światło dla Polaków na wyjątkowy czas, jaki będziemy przeżywać 12 lipca, kiedy będziemy wybierać prezydenta. Również krótkie fragmenty homilii Jana Pawła II, zwłaszcza dotyczące miłości do Ojczyzny, do Kościoła katolickiego. To wszystko w ciągu kolejnych dziewięciu dni – poinformował kustosz toruńskiego sanktuarium.

– Chcemy, żeby prezydentem był ten, który wspiera rodzinę, który żyje wartościami chrześcijańskimi i sam jest wielkim katolikiem. Chcemy, żeby to był człowiek, który broni życia od poczęcia do naturalnej śmierci – akcentował redemptorysta.

Całą rozmowę z o. Andrzejem Laskoszem CSsR w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj]. 

radiomaryja.pl

drukuj