fot. Monika Bilska

W piątek w toruńskim sanktuarium początek nowenny w intencji drugiej tury wyborów prezydenckich

Już jutro rusza nowenna za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji drugiej tury wyborów prezydenckich. Modlitwa będzie odmawiana po każdej Mszy św. sprawowanej w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Mottem akcji modlitewnej są słowa Papieża Polaka „Miara sumienia”. Ojciec Święty przypomniał w nich, że „człowieka należy mierzyć miarą sumienia i ducha, który jest otwarty ku Bogu”.

Do podjęcia modlitwy za Ojczyznę zachęca o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR. Dyrektor Radia Maryja apeluje też o podjęcie postu w intencji wyborów.

O. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz toruńskiego sanktuarium, wskazał, że Polska zasługuje na dobrego i katolickiego prezydenta.

– Druga tura wyborów. Wiemy, jaka jest sytuacja. Chcemy prosić tego wyjątkowego świętego, który jest patronem i naszej świątyni, ale i patronem wszystkich Polaków, bo to przecież wyjątkowa postać – św. Jan Paweł II, patron naszych rodzin. Wierzymy, że jego wstawiennictwo u Pana Boga wyprosi nam wyjątkowego prezydenta – powiedział o. Andrzej Laskosz CSsR.    

Tekst rozważań nowenny codziennie będzie ukazywać się w „Naszym Dzienniku”. Wierni modlić się będą m.in. „Modlitwą do Ducha Świętego”, którą codziennie odmawiał św. Jan Paweł II.

RIRM

drukuj