fot. Monika Bilska

Pod hasłem „Świadkowie prawdy” na Jasnej Górze trwa 83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców

Trwa 83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Modlitewne spotkanie odbywa się pod hasłem „Świadkowie prawdy”.

W tym roku, z powodu epidemii, biorą w nim udział duszpasterze diecezjalni z delegacjami nauczycieli.

Pielgrzymka rozpoczęła się wczoraj Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu. Dziś sprawowana będzie Msza św. w intencji pracowników oświaty.

Sekretarz Krajowego Biura ds. Duszpasterstwa Nauczycieli ks. dr Wojciech Wojtyła podkreśla, że pielgrzymka ma charakter dziękczynno–błagalny.

– Z jednej strony nauczyciele chcą dziękować Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej za miniony rok. Ten rok, jak wiemy, był rokiem bardzo trudnym zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów, rodziców. Będziemy chcieli podziękować Panu Bogu za to, że udało się zrealizować w takiej formie program, że można było pracować z uczniami w nieco zmienionej formie, na pewno niełatwej dla nauczycieli, dla uczniów, dla rodziców. Z drugiej strony będziemy chcieli też prosić Pana Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej o potrzebne łaski dla nauczycieli. W sposób szczególny w tym roku będziemy chcieli prosić o zdrowie, o cofnięcie tego trudnego wydarzenia dla nas wszystkich, jakim jest to doświadczenie pandemii – zaznacza ks. dr Wojciech Wojtyła.   

Uczestnicy Pielgrzymki Nauczycieli i Wychowawców zachęcają pedagogów, którzy nie mogą wybrać się na Jasną Górę do duchowej łączności.

Eucharystię będzie transmitować TV Trwam.

RIRM

drukuj