[TYLKO U NAS] Min. P. Czarnek: Gdyby nie było Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, to walec laicyzacji przejechałby przez Polskę

fot. PAP/Tytus Żmijewski

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Rektor-Założyciel, zadaje często pytanie: „Co by było, gdyby nie Radio Maryja? Co by było, gdyby nie Telewizja Trwam? Co by było, gdyby nie Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu?”. Odpowiedź jest prosta. Gdyby nie było w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu ciągłego poszukiwania prawdy, to walec laicyzacji, który widzimy na Zachodzie, przejechałby przez Polskę, ale nie przejechał i nie przejedzie, bo jest, a w zasadzie była – Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej – powiedział minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek podczas inauguracji nowego roku akademickiego w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zainaugurowano nowy rok akademicki. Wśród zaproszonych gości był minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek.

– 20 lat Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu to ciągła walka o prawdę. Ciągłe poszukiwanie prawdy. O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Rektor-Założyciel, zadaje często pytanie: „Co by było, gdyby nie Radio Maryja? Co by było, gdyby nie Telewizja Trwam? Co by było, gdyby nie Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu?”. Odpowiedź jest prosta. Gdyby nie było w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu ciągłego poszukiwania prawdy, to walec laicyzacji, który widzimy na Zachodzie, przejechałby przez Polskę, ale nie przejechał i nie przejedzie, bo jest, a w zasadzie była – Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej – akcentował minister.

Decyzją ministra edukacji i nauki prof. Przemysława Czarnka Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej awansowała do statusu Akademii Kultury Społecznej i Medialnej.

– Była, dlatego że podczas mojego pobytu w tym miejscu, kiedy zostałem ministrem edukacji i nauki, padło pytanie: „Czym jest Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przy pracy, którą się tutaj wykonuje?”. Drodzy Państwo, podjąłem decyzję, że Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zakończyła swoje istnienie 14 października 2021 roku. Od tego dnia mamy Akademię Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – poinformował prof. Przemysław Czarnek.

radiomaryja.pl

drukuj