fot. Paweł Palembas

Resort edukacji zapowiedział kontynuację programu „Poznaj Polskę”

Program dla szkół „Poznaj Polskę” będzie kontynuowany. Resort edukacji i nauki szacuje, że w przyszłym roku jego budżet wyniesie co najmniej 100 mln zł. „Poznaj Polskę” to program, w ramach którego szkoły mogą otrzymać środki na dofinansowanie wyjazdu do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury oraz instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki.

Wiceminister edukacji i nauki, Dariusz Piontkowski, poinformował w Sejmie, że obecnie trwają zabiegi o zwiększenie tegorocznego budżetu programu. Przypomniał, że początkowo wynosił on 15 mln zł.

– Udało się to zwiększyć do prawie 25 mln zł, a obecnie trwają prace nad tym, aby program zwiększyć o dodatkowe kilkadziesiąt milionów. To skutek interwencji posłów, bo jak zauważyli, wiele samorządów nie może na razie otrzymać dofinansowania. Jeżeli komisja finansów wyrazi zgodę oraz zajdą odpowiednie zmiany w budżecie, to jeszcze w tym roku pojawi się dodatkowe kilkadziesiąt milionów złotych. Na przyszły rok przewidujemy, że będzie to co najmniej 100 milionów plus część, która nie zostanie wydana w bieżącym roku – powiedział Dariusz Piontkowski.

Dariusz Piontkowski przekazał też, że w tym roku prawie 3,5 tys. wycieczek zostało zakwalifikowanych do możliwości finansowania. Liczba uczniów, którzy będą mogli skorzystać z dofinansowania, wynosi ponad 156 tys.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl