fot, Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Min. A. Adamczyk: Wiele państw wątpi w pozytywny efekt pakietu mobilności

Wiele państw wątpi w pozytywny efekt rozwiązań forsowanych szczególnie przez państwa sojuszu drogowego. Rozwiązań, które uderzają nie tylko w podwaliny firm polskich, ale też firm państw, które nie tak dawno weszły do UE. Te przepisy będą też źle oddziaływały na środowisko – powiedział w w środowej audycji „Aktualności Dnia” na antenie Radia Maryja minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Komisja Europejska nie wyklucza, że będzie interweniować w sprawie pakietu mobilności, czyli propozycji przepisów dotyczących przewoźników drogowych. To dobra informacja dla firm z Europy środkowo-wschodniej.

– To dobry symptom, ale nie przesądza jeszcze o tym, czy przepisy wejdą w życie czy nie. To oznacza, że wiele innych państw wątpi w pozytywny efekt rozwiązań forsowanych szczególnie przez państwa sojuszu drogowego. Rozwiązań, które uderzają nie tylko w podwaliny firm polskich, ale też firm państw, które nie tak dawno weszły do UE. Te przepisy będą też źle oddziaływały na środowisko – wskazał Andrzej Adamczyk.

– Na to zgody być nie mogło. Wraz z ministrami transportu grupy państw podobnie myślących rozpowszechniliśmy to stanowisko. Zastrzeżenia zgłaszają między innymi Cypr, Irlandia, Belgia, Litwa, Łotwa czy Bułgaria – dodał gość „Aktualności dnia”.

Do ruchu w Polsce została oddana droga ekspresowa S7. W mijającym roku oddano do użytku łącznie około 1400 km dróg.

– Nie podliczałem wszystkich odcinków, które oddaliśmy do użytku. To setki kilometrów. Do końca roku ma to być 1400 km dróg autostradowych i ekspresowych, które zostały oddane do użytku od czasu, kiedy Prawo i Sprawiedliwość sprawuje władzę. Oddaliśmy do użytku między innymi drogę z Poznania do Wrocławia, którą można bezpiecznie przebyć już w 1,5 godziny. W poniedziałek oddamy do użytku autostradową obwodnicę Częstochowy – podkreślił minister infrastruktury.

Całą rozmowę z ministrem Andrzejem Adamczykiem w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj]

 

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl