fot. PAP/Leszek Szymański

Min. A. Adamczyk: Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na drogach muszą dysponować najnowocześniejszym sprzętem

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na drogach muszą dysponować najnowocześniejszym sprzętem na poziomie europejskim, czy światowym – powiedział dziś minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas podpisania przez Inspekcję Transportu Drogowego umowy na dostawę 64 pojazdów specjalnych.

Służby muszą być wyposażone w najnowocześniejsze narzędzia, w najnowocześniejsze instrumenty, które pozwolą realizować postawione przed nimi zadanie. Dzisiaj mogę powiedzieć, że jestem dumny z tego, że państwo polskie za przyczyną Inspekcji Transportu Drogowego może korzystać ze wsparcia w podniesieniu poziomu bezpieczeństwa na drogach, wsparcia najnowocześniejszego sprzętu stosowanego w Europie i na świecie” – powiedział Andrzej Adamczyk.

Minister podkreślił, że najnowocześniejszy sprzęt pozwoli eliminować z ruchu największe zagrożenia, takie jak samochody o niesprawnym układzie hamulcowym, niesprawnym układzie kierowniczym, samochody ponad dopuszczalne normy przeładowane.

Andrzej Adamczyk przypomniał, że najnowocześniejszy sprzęt otrzymuje nie tylko Inspekcja Transportu Drogowego, ale i policja, czy straż pożarna.

Niezbędne wsparcie (sprzętowe), co zresztą się dzieje, udzielane jest polskiej Policji Państwowej, straży pożarnej, wszystkim tym, którzy odpowiadają za to, aby poziom poczucia bezpieczeństwa był wysoki” – powiedział szef resortu infrastruktury.

PAP/RIRM

drukuj