fot. PAP/Łukasz Gągulski

Rozwój infrastruktury kolejowej

Od niedzieli pasażerowie mogą korzystać z nowego przystanku kolejowego Kraków Bronowice. Stacja powstała w ramach modernizacji odcinka linii E30 w kierunku Katowic.

Przystanek kolejowy Kraków Bronowice to od dawna oczekiwana przez pasażerów inwestycja kolejowa. Dla mieszkańców oznacza lepszy dojazd do centrum miasta i na lotnisko Balice.

– Oddajemy do użytku kolejną dużą, wielką inwestycję, bardzo oczekiwaną, rozpoczętą przez rząd Prawa i Sprawiedliwości i oddaną do użytku przez rząd PiS. Dzisiaj potwierdzamy, że można skutecznie likwidować wykluczenie komunikacyjne, dzisiaj wreszcie potwierdzamy, że można skutecznie realizować inwestycje kolejowe – powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Stacja Kraków Bronowice znajduje się przy ulicy Armii Krajowej, w rejonie gdzie krzyżują się linie kolejowe w kierunku Kraków Airport i Katowic. W ramach projektu wybudowane zostały cztery perony. Dogodny dostęp do pociągów zapewniają schody ruchome i windy.

– Ta linia jest niezbędna, mówimy tu o dojeździe do lotniska na peronie, na którym w tej chwili przebywamy, ale również poniżej mamy linię łączącą do Katowic, gdzie jesteśmy na końcowym etapie modernizacji tej linii – zaznaczył Ireneusz Merchel, prezes PKP PLK S. A.

Inwestycja o wartości ponad 250 mln zł jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej, w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

TV Trwam News

drukuj