fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] M. Zaleski: To miejsce łączy nas z tymi, którzy w czasach zagłady zachowali się jak trzeba, dlatego Park Pamięci Narodowej jest dla nas i będzie dla następnych pokoleń wezwaniem, że na polskiej ziemi mamy zawsze zachowywać się jak trzeba

To miejsce łączy nas z tymi, którzy w czasach zagłady zachowali się jak trzeba, dlatego w Toruniu, Park Pamięci Narodowej jest dla nas i będzie dla następnych pokoleń wezwaniem, że na polskiej ziemi mamy zawsze zachowywać się jak trzeba, a więc jak siostry i bracia, którzy są zgodni, solidarni i spieszący sobie z pomocą. Taki ślad nam zostawiają ci, którzy są tutaj upamiętnieni – mówił Michał Zaleski, prezydent Torunia, podczas uroczystego otwarcia Parku Pamięci Narodowej „Zachowali się jak trzeba” w Toruniu.

Michał Zaleski, prezydent Torunia, podkreślił, że Park Pamięci Narodowej „Zachowali się jak trzeba” jest miejscem łączącym pokolenia.

– To miejsce łączy nas z tymi, którzy w czasach zagłady zachowali się jak trzeba, dlatego w Toruniu, Park Pamięci Narodowej jest dla nas i będzie dla następnych pokoleń wezwaniem, że na polskiej ziemi mamy zawsze zachowywać się jak trzeba, a więc jak siostry i bracia, którzy są zgodni, solidarni i spieszący sobie z pomocą. Taki ślad nam zostawiają ci, którzy są tutaj upamiętnieni. Te rozświetlone białoczerwone kolumny uzupełniają i poszerzają polską przestrzeń, w której zachowujemy wyjątkową pamięć o bohaterach II wojny światowej – akcentował prezydent Torunia.

Wyrażają to samo przesłanie, które 4 lata temu wpisano w Tablicę Pamięci dolnego kościoła w pobliskim sanktuarium, które już stało się symbolem, a przecież dopiero od 4 lat jest z nami – kontynuował.

– Tu i tam mówimy o tej samej ludzkiej wrażliwości, która nakazywała przyjść z pomocą udręczonym rodakom, tak więc na cały polski sierpień i kolejne miesiące, lata w imieniu tych, którzy tym miejscem kierują i o nie dbają, zapraszamy do Torunia i tego parku wszystkich, którym droga jest nadzieja pokoju i przyjaźni na zawsze płynąca z tego sąsiedzkiego pobratymstwa tych, którzy wyciągali do siebie rękę w straszliwej chwili II wojny światowej – powiedział Michał Zaleski.

radiomaryja.pl

drukuj