fot. gov.pl

[TYLKO U NAS] M. Małecki: Opozycji nie przeszkadzają zagraniczne media, tylko polskie

Dzisiejszej opozycji nie przeszkadza dominacja zagranicznych mediów na polskim rynku, a przeszkadzają im polskie media, w stronę których kierują ostrze swojej agresji – powiedział wiceminister aktywów państwowych, Maciej Małecki, w piątkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Media lewicowo-liberalne po raz kolejny atakują o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR. Podejmują nieustanne narracje, jakoby rząd Zjednoczonej Prawicy przekazywał założycielowi Radia Maryja miliony złotych. Nie ma jednak informacji o trzech prawnie działających podmiotach. Kwota otrzymana z tarczy antykryzysowej trafiła bowiem do spółki Bonum, Fundacji Lux Veritatis oraz Fundacji Nasza Przyszłość. Natomiast Agora i spółki jej podległe otrzymały ponad 13 mln złotych. [czytaj więcej] 

– O. Tadeusz Rydzyk CSsR za pośrednictwem Radia Maryja skutecznie przywracał godność Polakom, szacunek do naszej historii i kultury. Jest on od wielu lat na celowniku lewicowo-liberalnych polityków oraz mediów. Nie ma takiego oszczerstwa, którym tamta strona nie obrzuciła o. dr. Tadeusza Rydzyka. Perfidne jest sugerowanie, jakoby wsparcie finansowe trafiało do danej osoby. To jest pomoc przekazywana przez polskie państwo w różnych wariantach. Jest ona udzielana na równych zasadach. Tu obowiązują czytelne reguły. Państwo wspiera dobre dzieła, także powstałe wokół środowiska Radia Maryja, bo one służą wielu Polakom. Niegodziwe jest rzucanie oskarżeń niezgodnych z prawdą – podkreślił Maciej Małecki.

Natomiast znamiennym jest, że ręce po pomoc publiczną wyciąga środowisko mediów związanych z Agorą, które po transformacji w 1989 r. opowiadało wszystkim, że jest wolny rynek i każdy ma odpowiadać za siebie – zwrócił uwagę polityk.

– Nie widziałem troski tego środowiska, kiedy całe regiony Polski traciły pracę, kiedy padały PGR-y, zakłady pracy. (…) Wtedy mówiono nam, że panuje liberalizm, są ostre warunki kapitalizmu i jeśli się komuś nie udało, to będzie bezrobotny, biedny. Był promowany społeczny darwinizm. Natomiast dzisiaj, kiedy kryzys dotyka środowisko Agory, to okazuje się, że można wyciągnąć ręce po pieniądze publiczne. (…) Media lewicowo-liberalne, środowisko polskiej lewicy postrzega Rodzinę Radia Maryja jako zagrożenie, przeszkodę do wprowadzenia w Polsce antykultury, jaką udało się wprowadzić w wielu krajach Europy Zachodniej – powiedział gość Radia Maryja.

– Wyjątkowo agresywnie są atakowane wolne media, mówiące prawdę, a jednocześnie trwające przy wartościach chrześcijańskich i nauczaniu Kościoła oraz szanujące polską tradycję i kulturę. (…) Dzisiejszej opozycji nie przeszkadza dominacja zagranicznych mediów na polskim rynku, a przeszkadzają im polskie media, w stronę których kierują ostrze swojej agresji – dodał.

Trwa też burzliwa dyskusja dot. informacji przekazanych przez PKN Orlen o możliwości zakupu grupy Polska Press. Platforma Obywatelska krytykuje przejęcie.

– Politycy PO są ostatnimi, którzy mają prawo mówić o jakichkolwiek standardach demokratycznych. (…) Opozycję może też drażnić fakt, że Orlen (kierowany przez prezesa Daniela Obajtka) za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości notuje rekordowe zyski. Koncern nigdy tyle nie zarabiał, co w czasach rządów PiS – zaznaczył wiceszef resortu aktywów państwowych.

Cała rozmowa z wiceministrem Maciejem Małeckim dostępna jest [tutaj]

radiomaryja.pl

drukuj