fot. TV Trwam

[TYLKO U NAS] M. Jakubiak: Odkładanie w czasie startu prac komisji ds. wyłudzeń VAT jest nieporozumieniem

Chciałbym, żeby komisja jak najszybciej zabrała się do pracy. Powinniśmy wytypować oczywiste elementy i sprawdzić, jak to działa na styku polityka (ministerstwa, urzędnicy) i wyłudzający – powiedział w rozmowie z Szymonem Kozupą z TV Trwam poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak.

Dzisiaj komisja ustawodawcza zajmuje się wnioskiem o powołanie komisji ds. wyłudzeń podatku VAT.

– Chciałbym, żeby komisja jak najszybciej zabrała się do pracy. Mamy ogrom materiału. Jest to bardzo ważna sprawa na setki milionów złotych. Tymczasem projekt Kukiz’15 leżał gotowy już od września. Przypomnę, że we wrześniu rozpoczniemy prace, mamy wybory samorządowe, następnie pojawi się grudzień i święta Bożego Narodzenia, potem ferie, następnie kampania do europarlamentu, wakacje, kampania do parlamentu i po komisji. Pytam, kiedy my to mamy robić? Pewnie po nocach, ale czy wtedy można mówić o rzetelności? Nie wiadomo jaki będzie układ sił w parlamencie po wyborach, więc odciąganie tego w czasie jest wielkim nieporozumieniem – wskazał Marek Jakubiak

Sprawa komisji może być przedmiotem walki politycznej

– Spodziewam się tego, niestety – stwierdził poseł Kukiz’15

Komisja powinna jak najszybciej zbadać, dlaczego dochodziło do sytuacji wyłudzeń.

– Powinniśmy wytypować oczywiste elementy i sprawdzić, jak to działa na styku polityka (ministerstwa, urzędnicy) i wyłudzający. My nie jesteśmy od łapania przestępców, ale od badania tej sprawy. Łapaniem przestępców powinna zająć się prokuratura – podkreślił.

RIRM

drukuj