fot. twitter.com

[TYLKO U NAS] Ks. T. Kancelarczyk o Inżynierze A. Ziębie: Wyrosłem na tym, co robił

Ikona pro-life i wielki przyjaciel. Mogę tak powiedzieć, miałem wiele życzliwości w jego sercu – mówił o zmarłym niedawno dr. inż. Antonim Ziębie ks. Tomasz Kancelarczyk. Prezes Fundacji Małych Stópek był gościem sobotnich „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Jak zaznaczył ks. Kancelarczyk, w relacjach osobistych wspomina Inżyniera bardzo ciepło. Był zawsze bardzo życzliwy – podkreślał.

– Telefon i niski głos mówiący: „Witam kapłana Bożego”. Pamiętam te wspaniałe rozmowy z nim. Wielki przyjaciel. Przyjaciel – mogę tak powiedzieć, miałem wiele życzliwości w jego sercu. Ale także – i myślę, że z tym zgodzi się większość, a może i wszyscy obrońcy życia – po prostu ikona pro-life – mówił prezes Fundacji Małych Stópek.

Gość Radia Maryja przyznał, że jako obrońca życia „tak naprawdę wyrósł na tym, co robił pan inż. Antoni Zięba i jemu podobni”.

– Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o jego śmierci. Wiedziałem o jego ciężkiej chorobie. Widziałem się z nim jeszcze parę tygodni temu na wręczeniu nagrody orderu papieskiego dla Pana Inżyniera. Była podniosła uroczystość w Kościele Mariackim w Krakowie. A teraz przychodzi nam uczestniczyć w jego pogrzebie – powiedział ks. Tomasz Kancelarczyk.

Pogrzeb śp. dr. inż. Antoniego Zięby odbędzie się we wtorek 8 maja w Krakowie. Transmisję przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam. [czytaj więcej]

Całość rozmowy z ks. Tomaszem Kancelarczykiem w sobotnich „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj]. 

RIRM

 

drukuj