fot. pixabay.com

Debata o ochronie ludzkiego życia w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski

W południe w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski rozpoczęła się debata „Jak skutecznie chronić ludzkie życie w jego prenatalnej fazie?”. Współorganizatorem wydarzenia jest Polska Federacja Ruchów Obrony Życia.

Spotkanie jest okazją do prezentacji aktualnego programu działania ruchów pro-life. Jego uczestnicy dyskutują m.in. o tym, w jaki sposób budować poparcie społeczne dla ochrony ludzkiego życia.

Dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, Magdalena Guziak-Nowak, zwróciła uwagę na dwa aspekty w tym zakresie: pozytywną edukację pro-life oraz odpowiednie wsparcie rodzin.

Dlatego też – jak zaznaczyła – podczas debaty będzie mówić o inicjatywie organizacji „Stop zakazowi pracy”.

Celem jest wyrwanie rodziców z pułapki świadczeniowej, kiedy pobierając świadczenie pielęgnacyjne na swoje ciężko chore dziecko, nie mogą w żaden sposób podjąć legalnego zatrudnienia. Rozwiązania, które postulujemy w bardzo konkretny sposób, ulżyłyby sytuacji tych rodzin, których 7 proc. żyje w skrajnym ubóstwie. Myślę, że te dwie rzeczy są ciągle potrzebne i aktualne, czyli rzetelna, pozytywna edukacja pokazująca, jak piękną przygodą jest rozwój prenatalny i konkretna pomoc – powiedziała Magdalena Guziak-Nowak.

Debata poprzedza Narodowy Dzień Życia oraz Dzień Świętości Życia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl