fot. episkopat.pl

Bożonarodzeniowe życzenia Przewodniczącego Episkopatu dla grekokatolików

Aby światło tej niezwykłej, betlejemskiej nocy rozświetlało ciemności każdej nocy, wlewając w serca Chrystusową nadzieję – życzy grekokatolikom w Polsce w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła rzymskokatolickiego ks. abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przekazał życzenia bożonarodzeniowe na ręce ks. abp. Eugeniusza Popowicza, Arcybiskupa Metropolity Przemysko-Warszawskiego Kościoła katolickiego obrządku bizantyjsko-ukraińskiego.

Pełna treść życzeń:

Warszawa, dnia 6 stycznia 2020 roku

Ekscelencjo,
Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie,

Wierni Kościoła greckokatolickiego na całym świecie rozpoczynają dziś obchody Świąt Bożego Narodzenia. Jako przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, na ręce Waszej Ekscelencji jako arcybiskupa metropolity przemysko-warszawskiego chciałbym przekazać jak najserdeczniejsze życzenia duchownym i wiernym greckokatolickim w naszej Ojczyźnie, zwłaszcza przebywającym w Polsce uchodźcom i imigrantom z objętej wojną Ukrainy.

Życzę, aby światło tej niezwykłej, betlejemskiej nocy rozświetlało ciemności każdej nocy, wlewając w serca Chrystusową nadzieję.

Życzę, aby tajemnica kruchości ludzkiego życia – zamknięta w człowieczeństwie Nowonarodzonego, a jednocześnie tajemnica wielkości człowieka – wyrażona w prawdzie o przybranym synostwie Bożym, prowadziła wszystkich wierzących do jeszcze pełniejszego zjednoczenia z Ojcem.

Życzę wreszcie, aby ten który jest Pokojem przyniósł pokój wszystkim ludziom dobrej woli – młodym i starszym, rodzinom i osobom samotnym, aby mogły na co dzień doświadczać tajemnicy zbawienia.

Z braterskim pozdrowieniem w Chrystusie,

 Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

___________________

Jego Ekscelencja
Ks. abp Eugeniusz POPOWICZ
Metropolita przemysko-warszawski
Kościoła greckokatolickiego

drukuj