fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz: Płeć w teorii gender ma charakter walki i zastępuje walkę klasową walką płciową

Płeć biologiczna jest płcią podstawową i realną. Natomiast płeć kulturowa jest pewnym wymysłem. Płeć w wymiarze biologicznym ma charakter komplementarny, a więc wzajemnie się uzupełniający i dopełniający. Płeć w wymiarze teorii gender ma charakter walki i zastępuje dotychczasową walkę klasową walką płciową – powiedział we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja etyk ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Tzw. teoria gender jest w gruncie rzeczy ideologią. Ona nie ma żadnych racjonalnych podstaw. Wszystkie konstrukty związane z teorią gender są konstruktami iluzorycznymi, fikcyjnymi, żeby nie powiedzieć zakłamanymi – zaznaczył ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

– Płeć biologiczna jest płcią podstawową i realną. Natomiast płeć kulturowa jest pewnym wymysłem. To podstawowa sprawa. Bardzo mocno wiąże się z tym to, że płeć w wymiarze biologicznym – a zarazem wymiarze stworzenia, bo to dzieło Boga – ma charakter komplementarny, a więc wzajemnie się uzupełniający i dopełniający. Płeć w wymiarze teorii gender ma charakter walki i zastępuje dotychczasową walkę klasową walką płciową. Jest to walka wpisana w starą strukturę marksistowską, bolszewicką – zauważył gość Radia Maryja.

Jest to kalka starej, marksistowskiej, bolszewickiej, komunistycznej teorii, która próbuje zantagonizować człowieka, doprowadzić do rozkładu rodziny, społeczeństwa, doprowadzić do stanu anarchii – wskazał etyk.

– Zostały zastąpione pewne pojęcia i kategorie. Walka klasowa została zastąpiona walką płci. Nierówność społeczna została zastąpiona dyskryminacją płciową. Można by było wymieniać kolejne elementy, które są nową formą marksistowskiej antropologii, socjologii, etyki, która dążyła i dąży do zniszczenia człowieka, rodziny, społeczeństwa – podkreślił.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz powiedział, że „Kościół występuje przeciwko tej ideologii. Nie ma żadnej możliwości porozumienia między ideologią LGBT czy ideologią gender a chrześcijaństwem”.

– Na płaszczyźnie teorii, konstrukcji myślowej, takiej możliwości nie ma. Tak, jak nie ma pojednania między Chrystusem a Belialem, jak nie ma pojednania między ludźmi wierzącymi a walczącymi z Bogiem, tak nie może być pojednania między ideologią zaprzeczającą godności człowieka, małżeństwa, Bogu jako Stwórcy człowieka a Kościołem, który te prawdy głosi. Musimy mieć świadomość tego, że katolik, który utożsamia się i wspiera ideologię gender, zdradza Boga i Kościół. Natomiast bezkompromisowa walka z ideologią nie oznacza, że gardzimy ludźmi, którzy są uwikłani w tę ideologię – wskazał gość „Aktualności dnia”.

– Krytykujemy tę ideologię w imię tego, że chcemy tym ludziom pomóc wrócić do prawdy, do rozumienia własnej godności. Nie gardzimy człowiekiem, chcemy wydobyć w nim godność i ją ocalić. Paradoksem jest to, że ludzie z tej drugiej strony barykady, którzy mówią o tej godności, oni tę godność sobie i drugim niszczą – dodał.

Cała rozmowa z ks. prof. Pawłem Bortkiewiczem w „Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj]

radiomaryja.pl

 

drukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl