fot. PAP/EPA

[TYLKO U NAS] Ks. prof. J. Machniak: Jan Paweł II pozostaje wielkim Papieżem, który daje świadectwo. Ani redaktorzy z TVN-u, ani z innych gazet, które kiedyś nazywały się katolickimi, nie mogą zaprzeczyć wielkości jego pontyfikatu

Ks. kard. Giovanni Battista Re nie miał wątpliwości, że nie można rozmawiać z tymi, którzy kłamią i obrzucają błotem postać Jana Pawła II. Ksiądz kardynał wyraźnie powiedział, że nie można udzielić wywiadu wspomnianej telewizji, ponieważ ci, co znali z bliska Jana Pawła II, wiedzą, kim był, a był wielkim i świętym Papieżem – powiedział ks. prof. Jan Machniak w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” na antenie Radia Maryja.

Ks. prof. Jan Machniak wskazał, że w mediach nie milkną dyskusje o Ojcu Świętym Janie Pawle II, który swoim pontyfikatem przemieniał świat.

– W obecnych dyskusjach o misji Jana Pawła II i jego świętości zabierają głos ludzie, którzy nie znali Papieża i nie mieli z nim nic wspólnego.
Warto się wsłuchać w głos prawdziwych świadków jego działalności. Takimi świadkami niewątpliwie byli ks. kard. Giovanni Battista Re, kiedyś substytut w sekretariacie Watykanu, oraz ks. kard. Camillo Ruini, wikariusz Jana Pawła II dla spraw Rzymu
– powiedział autor felietonu.

Felietonista przypomniał postacie tych wielkich kardynałów, którzy żyją po dziś i są wiernymi świadkami pontyfikatu Jana Pawła II. Dodał, że ks. kard. Giovanni Battista Re odmówił wywiadu dla stacji należącej do koncernu Discovery, ponieważ „obrzucają błotem” postać Papieża Polaka. [więcej]

– Ks. kard. Giovanni Battista Re zdecydowanie odmówił wywiadu dla redaktora Marcina Batowskiego urodzonego w 1983 roku, reportera TVN-u, niesławnej stacji, która od wielu lat próbuje podważyć pontyfikat Jana Pawła II. (…) Ks. kard. Giovanni Battista Re nie miał wątpliwości, że nie można rozmawiać z tymi, którzy kłamią i obrzucają błotem postać Jana Pawła II. Ksiądz kardynał wyraźnie powiedział, że nie można udzielić wywiadu wspomnianej telewizji, ponieważ ci, co znali z bliska Jana Pawła II, wiedzą, kim był, a był wielkim i świętym Papieżem – zaznaczył ks. prof. Jan Machniak.

Papież Jan Paweł II – jak podkreślił autor felietonu – zawsze stanowczo i energicznie sprzeciwiał się wszelkiemu złu, które pojawiało się na świecie i w Kościele.

– To Jan Paweł II rozpoczął politykę nazywaną „zero tolerancji dla pedofilii” i nie chodziło tylko o pedofilię w Kościele, ale ogólnie o to, co dzieje się dziś w świecie, gdzie wykorzystuje się dzieci dla niecnych celów i własnych przyjemności – wskazał felietonista.

Ks. prof. Jan Machniak przypomniał, że Ojciec Święty jako wielki pielgrzym zachęcał, aby przyjąć Chrystusa do swojego życia.

– Źródłem siły dla Jana Pawła II była jego osobista modlitwa, która odbywała się w zaciszu Watykanu, w jego prywatnej kaplicy. (…) Jan Paweł II to wielki pielgrzym, który przemierzał świat wzdłuż i wszerz, głosząc naukę Chrystusa. To on wołał: „Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!” – zaznaczył gość Radia Maryja.

Cały felieton ks. prof. Jana Machniaka z cyklu „Myśląc Ojczyzna” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl