fot. PAP/Wojciech Pacewicz

[TYLKO U NAS] Ks. prof. D. Oko: Trzeba szanować marksistów i genderystów jako ludzi, ale stanowczo sprzeciwiać się marksizmowi i genderyzmowi. Należy obalać fałsz, błąd i zakłamanie

Genderyzm jest mutacją marksizmu i usiłuje traktować mniejszości ludzi, którzy mają inne od normalnych skłonności seksualne, jako grupę rewolucyjną, która pozwoli im zdobyć władzę totalitarną. Trzeba szanować wszystkich ludzi, także ideologów, ale trzeba jasno sprzeciwiać się kłamliwości, błędności ideologii. Trzeba szanować zarówno marksistów jak i genderystów jako ludzi, ale stanowczo sprzeciwiać się marksizmowi i genderyzmowi. Należy obalać fałsz, błąd i zakłamanie – mówił ks. prof. dr hab. Dariusz Oko z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Wobec wyzwań tworzonych przez ideologię gender i ruchy LGBT+, a zwłaszcza mając na uwadze trudności, cierpienia i duchowe rozdarcia przeżywane przez te osoby, konieczne jest tworzenie poradni (również z pomocą Kościoła, czy też przy jego strukturach) służących pomocą osobom pragnącym odzyskać zdrowie seksualne i naturalną orientację płciową – podkreślają księża biskupi w stanowisku dotyczącym LGBT+, które przyjęła Konferencja Episkopatu Polski. [czytaj więcej]

 

Jak wskazał ks. prof. Dariusz Oko, dokument Episkopatu dot. stanowiska LGBT+ jest bardzo cenny, gdyż jest to streszczenie i zaktualizowanie stanowiska Kościoła w kwestiach szeroko rozumianego genderyzmu – ideologii gender.

– Z jednej strony, dokument bardzo mocno podkreśla konieczność szacunku dla osób dotkniętych problemami tożsamości płci, ale z drugiej strony, stanowczo sprzeciwia się ideologii gender, która – podobnie jak marksizm wcześniej – służy osiągnięciu władzy przy wykorzystywaniu mniejszości ludzi, którzy mają pewne kłopoty w określeniu swojej tożsamości płciowej. Ma szacunek do takich osób, ale odróżnia ideologię, która jest stworzona ich kosztem. Można powiedzieć, że to jest podobne jak Kościół zachował się wobec marksizmu – powiedział teolog z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Duchowny podkreślił, że Kościół szanuje każdego człowieka, „także ateistycznych marksistów, ale odrzuca ich ideologię marksistowską”.

– Trzeba rozróżniać ideologię i człowieka. Kościół szanuje każdego człowieka, także takiego, który ma przeróżne problemy ze swoją tożsamością, ale odrzuca wszelkie ideologie, które bazują nie na prawdzie o człowieku, ale na interesach pewnych grup. Podobnie jak było wcześniej z marksizmem. Marksiści mówili, że chcą stworzyć raj na ziemi przede wszystkim wyzwalając biednych chłopów i robotników, a tymczasem okazało się, że stworzyli dla tych grup piekło na ziemi. Głównie chodziło o osiągnięcie władzy absolutnej i korzyści dla siebie. Podobnie jest z genderystami, którzy są pogrobowcami marksizmu, bo genderyzm jest mutacją marksizmu, taką współczesną wersją marksizmu i usiłuje traktować mniejszości ludzi, którzy mają inne od normalnych skłonności seksualne, jako grupę rewolucyjną, która pozwoli im zdobyć władzę totalitarną. Trzeba szanować wszystkich ludzi, także ideologów, ale trzeba jasno sprzeciwiać się kłamliwości, błędności ideologii. Trzeba szanować zarówno marksistów jak i genderystów jako ludzi, ale stanowczo sprzeciwiać się marksizmowi i genderyzmowi. Należy obalać fałsz, błąd i zakłamanie – podkreślił ks. prof. dr hab. Dariusz Oko.

 

radiomaryja.pl/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl