fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] Ks. prof. Cisło: Rocznie ok. 800 chrześcijańskich dziewcząt i kobiet jest w Pakistanie porywanych i na siłę wydawanych za muzułmanów

Za powiedzenie czegokolwiek o proroku bądź Koranie grozi więzienie. Tego przykładem jest Asia Bibi, która od wielu lat jest w więzieniu. (…) Rocznie ok. 800 dziewcząt i kobiet jest w Pakistanie porywanych i na siłę wydawanych za muzułmanów – powiedział w piątkowym programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja ks. prof. Waldemar Cisło. Dyrektor polskiego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie odniósł się do X Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który będziemy obchodzić w najbliższą niedzielę.

Polska Sekcja Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje w niedzielę 28 października 2018 roku X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Więcej można przeczytać [tutaj].

Tematem wiodącym tegorocznego Dnia Solidarności jest aktualna sytuacja chrześcijan w Pakistanie – wskazał ks. prof. Cisło.

W prawie 100 mln społeczności pakistańskiej – muzułmańskiej mieszka 1,5 mln naszych sióstr i braci chrześcijan, którzy żyją w bardzo trudnych warunkach – zaznaczył gość Radia Maryja.

Jest tam coś takiego, jak prawo o bluźnierstwie. Prawo to jest bardzo często wykorzystywane przeciwko chrześcijanom – dodał dyrektor polskiego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie i wskazał na przykłady prześladowania chrześcijan w Pakistanie.

Za powiedzenie czegokolwiek o proroku bądź Koranie grozi więzienie. Tego przykładem jest Asia Bibi, która od wielu lat jest w więzieniu. Ostatnio w raporcie został opisany przykład małżeństwa oskarżonego o profanację Koranu. Zanim dojechała policja, zostali spaleni żywcem w piecu do wypalania cegły. Potem okazało się, że byli to analfabeci. Kobieta była w zaawansowanej ciąży z 4. dzieckiem. Następnie się okazało, że nie był to w ogóle Koran, ale świstek gazety. Widzimy więc, jak to tam wygląda. Co więcej, opisane są również sytuacje, które udowadniają, że chrześcijanie muszą zostawać na miejscu, by pilnować swoich żon i dzieci. Opisane są sytuacje, gdzie muzułmanin zgwałcił 1,5 roczne dziecko. To nam opisuje dramat chrześcijan. Rocznie ok. 800 dziewcząt i kobiet jest porywanych i na siłę wydawanych za muzułmanów – zaznaczył ks. prof. Waldemar Cisło.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem ks. prof. Cisło można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj