Islamskie manifestacje przeciwko uwolnieniu Asii Bibi

W Pakistanie trwa fala manifestacji islamskich fundamentalistów domagających się śmierci Asii Bibi. Chrześcijanka czeka na wyrok Sądu Najwyższego, który ma zadecydować o tym, czy zostanie uniewinniona, czy też stracona przez powieszenie.

Demonstracje organizowane są one przez ekstremistyczne ugrupowanie Sunni Tehreek. Zarzuca obecnemu prezydentowi, że dąży do wykorzenienia w Pakistanie muzułmańskiego prawa szariatu i zaprowadzenia demokratycznych rządów oraz, co jeszcze bardziej rozjusza ekstremistów, świeckiego państwa. Manifestacje odbywają się pod hasłem: „Nie pozwolimy, by bluźnierczyni wyszła na wolność”.

Asia Bibi już siódmy rok jest przetrzymywana w więzieniu pod zarzutem rzekomego bluźnierstwa przeciwko Mahometowi. Jej życie jest coraz bardziej zagrożone.

RadioWatykańskie/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl