Minister obrony Francji: Wyeliminowanie Państwa Islamskiego jest możliwe

Trwa „proces wypełniania warunków” niezbędnych do wyeliminowania Państwa Islamskiego (IS) w Syrii i Iraku. Poinformował dziś o tym w radiu France Info francuski minister obrony Jean-Yves Le Drian.

„Zauważam fakt, że Daesz (arabski akronim Państwa Islamskiego) wycofuje się, i to znacząco” – oznajmił minister.

„Od okupacji Syrii i Iraku przez Daesz, od prób ataku na Bagdad w czerwcu 2014 roku, Daesz, jak sądzę, stracił między 30 a 40 procent swojego terytorium. (…)Będzie nam trzeba wiele determinacji, ale sądzę, że trwa proces wypełniania warunków, aby wyeliminować Daesz – ocenił Jean-Yves Le Drian.

Z IS walczy międzynarodowa koalicja, która zapewnia wsparcie z powietrza siłom kurdyjskim i irackim. Zamierzają one wyzwolić Mosul w Iraku i Ar-Rakkę w Syrii do końca tego roku.

Państwo Islamskie i związany z Al-Kaidą Front al-Nusra są wyłączone z obowiązującego w Syrii od końca lutego wynegocjowanego przez USA i Rosję kruchego rozejmu, co oznacza, że na ich cele są przeprowadzane ataki.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl