[TYLKO U NAS] Ks. bp T. Bronakowski: Jeśli w pokorze poprosimy Boga, aby zaradził naszym słabościom i usunął braki – On na pewno nam pomoże

Jeśli w pokorze serca poprosimy Boga, aby to On zaradził naszym słabościom, aby usunął braki, to wtedy na pewno nam pomoże. Wiele osób uwikłanych w różne słabości, którzy z pokorą oddali się w ręce Wszechmogącego Boga, doświadczyło wyzwolenia – mówił felietonie „Myśląc Ojczyzna” na antenie TV Trwam ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych KEP.

Mówiąc o potrzebie trzeźwości, ksiądz biskup powołał się na statystyki, wskazujące na skalę problemu.

– Badania pokazują, że przynajmniej raz w życiu alkohol piło aż 84 proc. 15-16-latków i 96 proc. 17-18-latków, a zapaliło marihuanę 21 proc. młodszych i 37 proc. starszych nastolatków. Niepokoi coraz bardziej liberalne podejście rodziców do picia alkoholu przez ich dzieci. Ponad 20 proc. rodziców pozwala na picie alkoholu 15-16-letnim dzieciom w swojej obecności. W starszej grupie aż 40 proc. rodziców daje pozwolenie na picie alkoholu przez dzieci. W Polsce przeciętny wiek inicjacji alkoholowej to 12 lat i niestety większość dzieci tę pierwszą porcję alkoholu otrzymuje z ręki rodziców – zwrócił uwagę duchowny.

Biskup pomocniczy łomżyński zaznaczył, że rodzic, który podaje dziecku alkohol, jest winny ogromnych szkód zdrowotnych zarówno fizycznych, jak i psychicznych, powodowanych przez tę używkę w rozwijającym się organizmie dziecka. Podkreślił także, że wczesna inicjacja alkoholowa sprzyja uzależnieniu.

– Czy w sytuacji, kiedy nagłaśniane są wyniki badań, które jednoznacznie wskazują na ogromne niebezpieczeństwo alkoholu dla życia i zdrowia dzieci, można tłumaczyć się, że „lepiej, aby w domu skosztowało, niż piło z kolegami”? – pytał ksiądz biskup.

Przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych wskazał na rolę Boga, bez którego nie poradzilibyśmy sobie z naszymi problemami.

– Jeśli w pokorze serca poprosimy Boga, aby to On zaradził naszym słabościom, aby usunął braki, to wtedy na pewno nam pomoże. Wiele osób uwikłanych w różne słabości, którzy z pokorą oddali się w ręce Wszechmogącego Boga, doświadczyło wyzwolenia. Jednym z nich jest znany polski muzyk bluesowy Irek Dudek. Jest pomysłodawcą i organizatorem wspaniałej imprezy muzycznej Rawa Blues Festival, na którym z założenia nie ma kropli alkoholu. Na pytanie dziennikarzy, od kiedy w sprawie picia stał się tak radykalny, odpowiada, że od ślubu. To właśnie wtedy, w kościele, powiedział sobie, że jego dzieci nigdy nie zobaczą ojca pijanego. Minęło ponad 30 lat i jak świadczy, przy pomocy Boskiej udaje się to zrobić – mówił ks. bp Tadeusz Bronakowski.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl