[TYLKO U NAS] J. M. Jackowski o rezolucji PE według której Unia ma być uznana za „strefę wolności LGBTIQ”: Jest to budowanie utopijnego świata

Mamy do czynienia z marszem ideologii tego lewicowego mesjanizmu, który wskazuje na to, że  zbliżamy się do jakiegoś przesilenia – powiedział senator Jan Maria Jackowski, w rozmowie z TV Trwam.

W Parlamencie Europejskim powstał projekt rezolucji, według której Unia ma być uznana za „strefę wolności LGBTIQ”. Niepodporządkowanie się krajów członkowskich do zapisów rezolucji ma grozić m.in. karami finansowymi.

– Jest to przejaw lewicowo-liberalnego mesjanizmu opartego na ideologii. Jest to budowanie utopijnego świata. Jak wiemy, tego typu utopie łączone z ideologią często kończyły się totalitaryzmem – ocenił rozmówca TV Trwam.

Zdaniem polityka w ostatnim czasie mamy do czynienia z coraz większymi naciskami ideologicznymi ze strony pewnych grup ideologów, którzy próbują „modelować zastaną rzeczywistość i budować ją według swojego widzimisię”

– Po pierwsze jest to sprzeczne z traktatami, na podstawie których Polska jest w Unii Europejskiej. Kwestie tożsamości kulturowej, ochrony zdrowia i  życia to kwestie pozostające w kompetencjach władz krajowych. Z drugiej strony mamy do czynienia z marszem ideologii tego lewicowego mesjanizmu, który wskazuje na to, że  zbliżamy się do jakiegoś przesilenia – powiedział senator.

Przyjęcie rezolucji budzi obawy wśród Polaków o konserwatywnych poglądach. Rozmówca uspokoił jednak, że w Unii Europejskiej jest wiele rezolucji, które nie mają większego prawnego znaczenia.

Rezolucja znajduje jednak swoich zwolenników wśród niektórych polityków Platformy Obywatelskiej, m.in. europosła Andrzeja Halickiego, który stwierdził, że Polska nie jest krajem chrześcijańskim.

– Jest to jakaś pokrętna dialektyka, ponieważ Europa została zbudowana na fundamencie chrześcijaństwa, rzymskim prawie i greckiej filozofii. Jeżeli ktoś nie rozumie tego dziedzictwa i nie wie, że przepisy każdego Kodeksu karnego w każdym kraju UE odnoszą się do Dekalogu, to nie rozumie rzeczywistości, w której się znajduje – wyjaśnił Jan Maria Jackowski.

radiomaryja.pl

drukuj