fot. PAP/Marcin Obara

[TYLKO U NAS] I. Kloc: Trzeba zadać pytanie, kto będzie sięgał po środki rządowe, a nie z przekory będzie podchodził do tych pieniędzy z rezerwą

Cały program dla Śląska to 55 mld zł. Teraz trzeba zadać pytanie, kto będzie sięgał po te środki, a nie, z przekory, będzie podchodził do tych pieniędzy z rezerwą. Dlatego te wybory są tak ważne – powiedziała w „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja poseł PiS Izabela Kloc. Odniosła się w ten sposób do zbliżających się wyborów samorządowych.

W niedzielę 21 października odbędą się wybory samorządowe. Trwają ostatnie dni kampanii. Wyborczy wyścig nie zawsze jest do końca czysty.

– W Łaziskach Górnych z dniem rejestracji list PiS-u rozpoczęła się brudna kampania wyborcza. Przynieśliśmy najwięcej podpisów pod listami poparcia. Wśród urzędników pojawiły się informacje, że podpisy są podrobione. Na Twitterze pisał o tym Borys Budka (PO – red.), a informacje te rozpowszechniał tez aktualny burmistrz. Pojawia się tutaj pytanie: skąd burmistrz miał takie informacje o listach PiS? – zaznaczyła Izabela Kloc.

Wiele wątpliwości wzbudziła praca komisji, czego efektem było nagłośnienie nieprawdziwej sytuacji dotyczącej rzekomego fałszowania podpisów na listach poparcia PiS.

– Jak poinformował jeden z członków komisji miejskiej, podczas prac tej komisji dochodziło do spraw skandalicznych. Kilkakrotnie wzywano kandydatów, by ponownie składali podpisy. Owszem, pojawiły się listy budzące wątpliwości, ale dostarczył je członek SLD. Tymczasem przypuszczono atak na PiS, przyjechał TVN i zrobiono aferę na całą Polskę – powiedziała poseł PiS.

Rząd Zjednoczonej Prawicy martwi się o to, by opozycyjni włodarze nie zmarnowali rządowych pieniędzy na lokalne inwestycje, by zrobić na przekór rządowi.

– Rząd PiS przygotował bardzo duże programy realizowane przez samorządy. Cały program dla Śląska to 55 mld zł. Teraz trzeba zadać pytanie, kto będzie sięgał po te środki, a nie, z przekory, będzie podchodził do tych pieniędzy z rezerwą. Dlatego te wybory są tak ważne – podkreśliła Izabela Kloc.

Całość rozmowy z poseł Izabelą Kloc można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj