M. Błaszczak: Wojsko Polskie na wschodniej flance powinno być liczniejsze

Zależy nam na tym, by Wojsko Polskie było liczniejsze, zwłaszcza na wschodniej flance – mówił w Suwałkach minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Wziął on udział w dniu otwartych koszar w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.

Szef resortu zachęcał młodych do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego.  Służba w obronności daje perspektywę rozwoju osobistego i zawodowego – mówił szef resortu obrony.  Minister poinformował także o decyzji odbudowy pułku w Suwałkach.

– Pułk został zlikwidowany przeszło osiem lat temu. To była bardzo zła decyzja wynikająca z podejścia rządu koalicji PO-PSL do kwestii obronności RP. Od roku 2015, od wygranych wyborów najpierw prezydenckich przez Andrzeja Dudę, a potem rządowych przez Prawo i Sprawiedliwość, bezpieczeństwo jest jednym z naszych priorytetów – podkreślił Mariusz Błaszczak.

Z udziałem ministra obrony Mariusza Błaszczaka odbył się także Apel Pamięci przed pomnikiem Żołnierzy Września 1939 roku.

Ogólnopolska kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” ma zachęcić młodych Polaków do służby w Wojsku Polskim. Mobilne zespoły rekrutacyjne składają się z zawodowych żołnierzy. Opowiadają oni służbie w wojsku na podstawie własnych doświadczeń.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl