fot. TT/GrzegorzWierzc2

[TYLKO U NAS] G. Wierzchowski: Kurator oświaty jest stanowiskiem odpowiedzialnym za edukację i wychowanie w danym województwie. Jego obowiązkiem jest czuwanie nad tym, żeby uczyć i wychowywać

Kurator oświaty jest stanowiskiem odpowiedzialnym za edukację i wychowanie w danym województwie i jego obowiązkiem jest czuwanie nad tym, żeby uczyć i wychowywać. Ja pamiętam, jak ponad 4.5 roku temu obejmowałem tę funkcję, to przy jednym z pierwszych wywiadów właśnie to powiedziałem, że będę chciał, żeby przede wszystkim postawić na edukację, ale też nie zaniedbywać tej bardzo ważnej sfery w życiu człowieka, jaką jest rozwój osobisty i wychowanie – mówił Grzegorz Wierzchowski, były łódzki kurator oświaty, w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Grzegorz Wierzchowski, były łódzki kurator oświaty, zwrócił uwagę na rolę kuratora oświaty w każdym województwie.

– Kurator oświaty jest stanowiskiem odpowiedzialnym za edukację i wychowanie w danym województwie i jego obowiązkiem jest czuwanie nad tym, żeby uczyć i wychowywać. Ja pamiętam, jak ponad 4.5 roku temu obejmowałem tę funkcję, to przy jednym z pierwszych wywiadów właśnie to powiedziałem, że będę chciał, żeby przede wszystkim postawić na edukację, ale też nie zaniedbywać tej bardzo ważnej sfery w życiu człowieka, jaką jest rozwój osobisty i wychowanie, bo to przez wiele lat w naszych szkołach było postawione na drugim planie – mówił gość Radia Maryja.

Przez czas swojej pracy Grzegorz Wierzchowski działał bardzo aktywnie na rzecz obrony polskich dzieci przed szkodliwymi wpływami.

– Przez cały ten okres starałem się robić wszystko, co było w mojej mocy, żeby nie dopuścić do tego, aby jakiekolwiek szkodliwe wpływy – czy to różnych ideologii, czy też związane z wszelkiego rodzaju zagrożeniami – dotykały polskich uczniów, polskie dzieci. Mogę tylko podziękować wszystkim tym, którzy pomagali mi i wspierali mnie w tych działaniach oraz wszystkim dyrektorom i nauczycielom, którym leży na sercu troska o dobre wzrastanie polskich uczniów, polskich dzieci – akcentował były łódzki kurator oświaty.

Akcje skierowane przeciwko Grzegorzowi Wierzchowskiemu rozpoczęły się po jego słowach w TV Trwam o „wirusie ideologii”, który dehumanizuje społeczeństwo i młode osoby.

– Mówiłem o „wirusie ideologii”, porównałem to, była to taka przenośnia z koronawirusem, ale nie dotyczyło to żadnego człowieka osobiście. Szanuję wszystkie osoby bez względu na ich orientację seksualną. Nie stosuję żadnych kryteriów ani wobec uczniów, ani wobec wszystkich ludzi. Każdego człowieka, ucznia tak samo szanuję i na każdym uczniu, człowieku tak samo mi zależy, na jego dobrej przyszłości, dobrym rozwoju. Ta wypowiedź została przytaczana w zupełnie innym kontekście w sposób zmanipulowany i wypaczony. Naprawdę nie rozumiem tej całej akcji wobec mnie, akcji oskarżania i ataku za taką wypowiedź, podczas gdy ona absolutnie nikogo nie dyskryminowała i nie wykluczała – podsumował Grzegorz Wierzchowski.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem Grzegorza Wierzchowskiego można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj