fot. AFSK

[TYLKO U NAS] G. Ignaczak-Bandych o beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej: To bardzo ważne wydarzenie, które było długo oczekiwane przez Polaków

To bardzo ważne wydarzenie, które było długo oczekiwane przez Polaków (…). To piękny dzień, dlatego że dwóch wielkich Polaków zostanie wyniesionych na ołtarze. Mamy Prymasa Tysiąclecia, który powstrzymał niszczenie Polski za czasów komunizmu. To człowiek, który jak mało kto zasługuje na uznanie, jakim jest beatyfikacja – powiedziała Grażyna Ignaczak-Bandych, szef Kancelarii Prezydenta RP, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W niedzielę odbędzie się uroczysta beatyfikacja ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej.

– To bardzo ważne wydarzenie, które było długo oczekiwane przez Polaków. Czekaliśmy na nią rok dłużej, bo została przełożona z powodu pandemii. To piękny dzień, dlatego że dwóch wielkich Polaków zostanie wyniesionych na ołtarze. Mamy Prymasa Tysiąclecia, który powstrzymał niszczenie Polski za czasów komunizmu. To człowiek, który jak mało kto zasługuje na uznanie, jakim jest beatyfikacja – wskazała Grażyna Ignaczak-Bandych.

– W imieniu narodu podczas Mszy świętej beatyfikacyjnej zostaną złożone dary dziękczynne Prezydenta RP. Jednym z nich będzie kielich mszalny, w który wpisany jest motyw krzyża, herb Prymasa Tysiąclecia z jego zawołaniem biskupim. Drugim z nich będzie świeca liturgiczna z wizerunkiem aniołów symbolizujących Trójcę Świętą oraz zawołaniem sióstr franciszkanek, która jest poświęcona Matce Elżbiecie Róży Czackiej – dodała szef Kancelarii Prezydenta RP.

Gość Radia Maryja podkreśliła, że ks. kard. Stefan Wyszyński był mężem stanu oraz wychowawcą narodu, który widział dalej i rozumiał więcej.

– Był naszym przewodnikiem w najtrudniejszych czasach. Już kilkadziesiąt lat temu Prymas Tysiąclecia powiedział do młodych: „Wasze życie musi być życiem ofiarnym, pełnym wyrzeczeń i przezwyciężania siebie. Nie może iść po linii nieustannie zmieniających się zachcianek, nastrojów czy upodobań”. Ogromnie się cieszymy z tych beatyfikacji – podsumowała gość „Aktualności dnia”.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem Grażyny Ignaczak-Bandych można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj