115. rocznica urodzin ks. kard. Stefana Wyszyńskiego

W Zuzeli, miejscu narodzin Prymasa Tysiąclecia, odbywają się dziś obchody związane ze 115. rocznicą urodzin i chrztu ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Na uroczystości będzie obecny ks. bp diecezji łomżyńskiej Janusz Stepnowski.

Obchody prymasowskie zostaną połączone z odpustem parafialnym.

Eucharystia w intencji rychłej beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia rozpocznie się o godz. 15.00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Zuzeli. Mszy św. będzie przewodniczył oraz Słowo Boże wygłosi ks. bp Janusz Stepnowski, ordynariusz łomżyński.

Eucharystię będzie także koncelebrował m.in. o. Gabriel Bartoszewski, który jest wicepostulatorem sprawy beatyfikacyjnej Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

„Nie byłoby wielkich przeżyć w ostatnich dniach w naszej Ojczyźnie i w całym Kościele Powszechnym bez wcześniejszego heroicznego życia i głębokiego zawierzenia Matce Bożej Sługi Bożego Stefana, który przygotował pontyfikat Jana Pawła II (…). Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy parafian, drogich gości i pielgrzymów. Do miłego zobaczenia w Zuzeli” – zaznacza ks. Jerzy Krysztopa, proboszcz zuzelskiej parafii w komunikacie.

W obchodach wezmą również udział członkowie Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, bracia z Archikonfraterni literackiej Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie oraz krewni Prymasa Tysiąclecia.

RIRM/parafiazuzela.eu

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl