fot. twitter.com

[TYLKO U NAS] Dr T. Zych o kończącej się kadencji Rzecznika Praw Obywatelskich: Prof. Adam Bodnar konsekwentnie wykorzystywał swój urząd do promowania skrajnie lewicowej ideologii

Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Adam Bodnar konsekwentnie wykorzystywał swój urząd do promowania skrajnie lewicowej ideologii, posługując się do tego różnymi środkami zarówno możliwością zabierania głosu w sprawach publicznych, jak i interwencją w kolejnych postępowaniach. Przypomnijmy, że na samym początku kadencji to właśnie Rzecznik Praw Obywatelskich złożył donos na drukarza, który odmówił promowania w swych materiałach ideologii LGBT – powiedział dr Tymoteusz Zych, wiceprezes Instytutu Ordo Iuris, w rozmowie z Jakubem Jóźwiakiem z Redakcji Informacyjnej Radia Maryja.

W najbliższy piątek Instytut Ordo Iuris przedstawi na zorganizowanym briefingu prasowym podsumowanie kadencji prof. Adama Bodnara na stanowisku Rzecznika Praw Obywatelskich.

Doktor Tymoteusz Zych, wiceprezes Ordo Iuris, przypomniał, że to właśnie Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar złożył donos na policję przeciwko drukarzowi, który odmówił wydrukowania materiałów promujących dewiacje.

– Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Adam Bodnar konsekwentnie wykorzystywał swój urząd do promowania skrajnie lewicowej ideologii, posługując się do tego różnymi środkami zarówno możliwością zabierania głosu w sprawach publicznych, jak i interwencją w kolejnych postępowaniach. Przypomnijmy, że na samym początku kadencji to właśnie Rzecznik Praw Obywatelskich złożył donos na drukarza, który odmówił promowania w swych materiałach ideologii LGBT. To właśnie przez ten donos zostało wszczęte przez policję postępowanie przeciwko drukarzowi, a drukarz został uznany za winnego odmowy wykonywania usługi – mówił wiceprezes zarządu Instytutu Ordo Iuris.

Adam Bodnar zasłynął podczas swojej kadencji jako zwolennik neomarksistowskiej ideologii LGBT.

– Widzieliśmy to podczas postępowań, w których Rzecznik Praw Obywatelskich podważał prorodzinne uchwały samorządów. Sprzeciw pana prof. Bodnara spowodowała nawet uchwała o bonie opiekuńczym, czyli materialnym wsparciu rodzin. Uchwały przyjmowane właśnie w tej kwestii dotyczące bonu opiekuńczego były przez rzecznika wielokrotnie podważane i w tym przypadku w sposób skuteczny. Rzecznik, korzystając ze swojego autorytetu, zabierał głos, opowiadając się po stronie ideologów chociażby wówczas, gdy w części polskich szkół organizowane były zajęcia w ramach tak zwanego „tęczowego piątku”. To wówczas właśnie mogliśmy usłyszeć z ust prof. Bodnara, że wypisywanie dzieci z zajęć poświęconych tematyce równościowej nie mieści się w zakresie praw rodziców – powiedział dr Tymoteusz Zych.

Z tego wszystkiego wyłania się oczywiście bardzo konsekwentna spójna, nowa wizja praw człowieka – kontynuował.

– Wizja, która nie ma oparcia w polskiej konstytucji, w przyjętych przez nasz kraj umowach międzynarodowych, a po prostu wiąże się z osobistymi, ideologicznymi przekonaniami rzecznika. Instytut Ordo Iuris od samego początku był obecny, udzielając pomocy czy to drukarzowi, który padł ofiarą złożonego przez RPO donosu na policję, czy prorodzinnym samorządom. Teraz publikujemy pełne podsumowanie pokazujące, w jakich aspektach działania Rzecznika Praw Obywatelskich mieliśmy do czynienia z manipulacjami – oznajmił wykładowca akademicki.

Wskazujemy też na nieliczne pozytywne aspekty związane z aktywnością Rzecznika Praw Obywatelskich – podkreślił dr Tymoteusz Zych.

– Warto wśród nich wymienić chociażby interwencję dotyczącą prawa do zasiłku pogrzebowego w przypadku śmierci dziecka przed jego urodzeniem. To są sprawy, które powinny być w sposób jednolity i prosty – wobec bólu rodziców – rozwiązywane. Należy docenić pozytywny aspekt działalności Rzecznika Praw Obywatelskich, że w tej kwestii pan prof. Adam Bodnar zabierał głos i przypominał o tym, że nie należy tworzyć nadmiernie skomplikowanych, biurokratycznych wymogów, w momencie kiedy dochodzi do tego rodzaju tragedii. Z żalem muszę powiedzieć, że ta interwencja nie spotkała się do dzisiaj z efektem w postaci zmian ustawowych – podsumował wiceprezes Instytut Ordo Iuris.

radiomaryja.pl

drukuj