fot. facebook.com/PrawicaKawecki/

[TYLKO U NAS] Dr K. Kawęcki: Politycy europejscy ingerują w wewnętrzne sprawy Polski

Ewidentnie widać, że politycy europejscy ingerują w wewnętrzne sprawy Polski, a za priorytet w kampanii wyborczej stawiają ,,troskę o Polskę”. Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans dąży do przemeblowania polskiej polityki – powiedział w poniedziałkowych ,,Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja dr Krzysztof Kawęcki, prezes Prawicy Rzeczypospolitej.

W niedzielę w warszawskim klubie Palladium odbyła się Europejska Burza Mózgów. Jednym z gości był Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, który zadeklarował, że będzie „walczył o Polskę”.

– Wiele osób pamięta czasy komunistyczne, gdzie władcy Związku Sowieckiego też wyrażali troskę o Polskę (…). W niedzielę miało miejsce spotkanie Fransa Timmermansa z działaczami partii Roberta Biedronia. Prawica Rzeczypospolitej ,,przywitała” przewodniczącego Komisji Europejskiej wielkim banerem, na którym widniały zdjęcia Fransa Timmermansa oraz Guy Verhofstadta, znanego z antypolskich wypowiedzi (…). Podczas ,Europejskiej Burzy Mózgów Frans Timmermas zarzucił polskiemu rządowi nieprzestrzeganie praworządności. Poza tym mówił, że partia Wiosna to wizja Polski, w której wszyscy mają równe prawa (…). Trzeba wspomnieć, że Frans Timmermas to kandydat frakcji socjalistów i demokratów w Parlamencie Europejskim na szefa Komisji Europejskiej – zaznaczył dr Krzysztof Kawęcki.

Uczestnicy Europejskiej Burzy Mózgów przegłosowali pięć postulatów dotyczących polityki europejskiej: wprowadzenie ogólnoeuropejskiej edukacji antydyskryminacyjnej i jednolitego europejskiego prawa przeciwko przestępstwom z nienawiści i mowie nienawiści, możliwość głosowania w wyborach europejskich zarówno na listy krajowe, jak i ogólnoeuropejskie, zapewnienie jednolitych standardów polityki zdrowotnej w Unii Europejskiej, obowiązek dotrzymywania postanowień traktatowych i konstytucyjnych oraz zagwarantowanie równych płac za tę samą pracę dla kobiet i mężczyzn.

– Mamy przede wszystkim do czynienia z ingerencją w wewnętrzne sprawy polskie, z próbą przemeblowania polskiej sceny politycznej przez Fransa Timmermansa czy też europejskich socjalistów i wsparcia formacji lewicowej, którą kieruje Robert Biedroń – podkreślił prezes Prawicy Rzeczypospolitej.

Z dwóch skrzydeł – socjalistycznego i chadeckiego – mamy ingerencję w wewnętrzne sprawy Polski – mówił dr Krzysztof Kawęcki.

– Trzeba pamiętać, że politycy Unii Europejskiej nie zapominają o drugiej formacji, czyli tzw. Koalicji Europejskiej, którą współtworzy Platforma Obywatelska z Grzegorzem Schetyną na czele. Miesiąc temu Manfred Weber, niemiecki polityk, podczas pobytu w Warszawie na spotkaniu liderów tej formacji poparł Koalicję Obywatelską (…). Niemiecki polityk jest kandydatem Europejskiej Partii Ludowej, tzw. chadeków, którzy ściśle współpracują z socjalistami, a także z trzecią frakcją – liberałami, kierowanymi przez Guya Verhofstadta. Wydaje się, że to Manfred Weber zostanie nowym szefem Komisji Europejskiej, ponieważ mimo strat socjalistów i chadeków, to Europejska Partia Ludowa na pewno pozostanie największa frakcją – zwrócił uwagę gość poniedziałkowych „Aktualności dnia”.

Cała rozmowa z dr Krzysztofem Kawęckim w poniedziałkowych ,,Aktualnościach dnia” dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj