fot. facebook.com/PrawicaKawecki/

[TYLKO U NAS] Dr K. Kawęcki o protestach: Kwestia tzw. aborcji to tylko pretekst. Wyrzucenie Kościoła z przestrzeni publicznej otworzy nowej lewicy drogę do wprowadzenia nowego ładu – bez Boga, bez moralności

Kwestia tzw. aborcji to tylko pretekst. Mamy do czynienia z rewoltą, która ma zniszczyć ład prawno-społeczny w naszym kraju. To nie jest spór światopoglądowy, to realizacja kolejnego etapu pełzającej rewolucji nowej lewicy, która doskonale wie, że wyrzucenie Kościoła z przestrzeni publicznej otworzy im drogę do wprowadzenia nowego ładu społecznego – bez Boga, bez moralności – zwracał uwagę dr Krzysztof Kawęcki, historyk i politolog, we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

W całym kraju od kilku dni trwają protesty środowisk pro-aborcyjnych po zeszłotygodniowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji eugenicznej, który orzekł, iż jest ona niezgodna z konstytucją. Aktywiści protestują na ulicach polskich miast, wykrzykują obraźliwe i wulgarne hasła w stronę rządzących i księży oraz dewastują kościoły i zakłócają Msze święte. [czytaj więcej] 

 

– Kwestia tzw. aborcji to tylko pretekst. Nie miejmy złudzeń. Mamy do czynienia z rewoltą, która ma zniszczyć ład prawno-społeczny w naszym kraju. To nie jest spór światopoglądowy, to realizacja kolejnego etapu pełzającej rewolucji nowej lewicy, która doskonale wie, że wyrzucenie Kościoła z przestrzeni publicznej, zepchnięcie wiary katolickiej do katakumb otworzy im drogę do wprowadzenia nowego ładu społecznego – bez Boga, bez moralności – zauważył dr Krzysztof Kawęcki.

Zdaniem gościa „Aktualności dnia”, trwające protesty są konsekwencją poprzednich lat i „bezkarnych działań, których dopuszczały się środowiska lewicowo-liberalne”.

– Od co najmniej 10 lat mamy w Polsce, za sprawą środowisk lewicowo-liberalnych, pełzającą rewolucję kulturową, jaką wcześniej przeszły kraje Europy Zachodniej. Rewolucja neobolszewicka, realizowana przez tzw. nową lewicę, zniszczyła podstawy cywilizacji chrześcijańskiej w Europie Zachodniej. (…) W ostatnich dniach bojówkarze zaatakowali kościoły w naszym kraju. Protestujący usiłowali zająć m.in. Jasną Górę. Dzięki postawie „Straży Marszu Niepodległości” lewackim aktywistom nie udało się przedostać w czasie Mszy św. do kościołów św. Krzyża i św. Aleksandra w Warszawie. Wielki szacunek dla tych młodych ludzi, że potrafili się zorganizować i stanęli w obronie wiary, w obronie kościołów i tego, co najważniejsze i najświętsze – podkreślał historyk.

Dr Krzysztof Kawęcki zwrócił uwagę, że aktywiści środowisk pro-aborcyjnych, lewicowo-liberalnych czy feministycznych, którzy atakują kościoły, uderzają w instytucję wspierającą najbardziej potrzebujących w Polsce, a w szczególności kobiety.

– Wszelkie działania różnych sił w przeszłości, które były wymierzone w Kościół, były również wymierzone w działalność charytatywną, w działalność miłosierdzia realizowaną przez Kościół. Nieprzypadkowo komuniści likwidowali po II wojnie światowej wszelkie instytucje kościelne, które udzielały pomocy osobom najbardziej potrzebującym, ubogim. (…) To jest po prostu walka z cywilizacją chrześcijańską, która wyraża się m.in. w trosce o bliźniego – mówił politolog.

– Przebieg protestów, wulgaryzmy, zakłócanie nabożeństw – sfery sacrum – to rzecz zupełnie niespotykana w przeszłości. (…) Jeśli nie nastąpią wyraźne zmiany w zakresie kultury, to działania środowisk liberalno-lewicowych mogą okazać się coraz bardziej skuteczne – dodał.

Całą rozmowę z dr. Krzysztofem Kawęckim w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj]

radiomaryja.pl

drukuj