PAP/Rafał Guz

[TYLKO U NAS] Dr G. Piątkowski: Przykro, że Donald Tusk wykorzystał politycznie Uniwersytet Warszawski

Przykro, że Donald Tusk wykorzystał Uniwersytet Warszawski, bo powinien on być wykorzystywany do działań naukowych, a nie politycznych – powiedział w „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja politolog dr Grzegorz Piątkowski. Odniósł się w ten sposób do wykładu Donalda Tuska, który przyleciał z Brukseli do Warszawy.

3 maja na Uniwersytecie Warszawskim swoje przemówienie wygłosił Donald Tusk. Po wykładzie pojawiło się sporo rozbieżnych komentarzy.

– Przykro, że Donald Tusk wykorzystał Uniwersytet Warszawski, bo powinien on być wykorzystywany do działań naukowych, a nie politycznych. Chciał przekazać swoje plany na przyszłość. Nie jest tajemnicą, że po powrocie do Polski chce być liderem opozycji. Dał temu wyraz w swoim przemówieniu. Powiedział to oczywiście między wierszami, bo nigdy wprost nie powiedziałby, czego chce – wskazał dr Grzegorz Piątkowski.

– Mamy tu taką koalicję nienawiści, której jedynym celem jest chęć odsunięcia Zjednoczonej Prawicy do władzy. To ich łączy – dodał politolog.

To możliwość sprawdzenia tego, czy chcemy takiego państwa pod egida Donalda Tuska – podkreślił dr Grzegorz Piątkowski.

– To możliwość sprawdzenia, czy chcemy kraju pod egidą Tuska, bo odbicie od rządów, które mamy obecnie, byłoby na pewno mocne. Widzimy to w tym, co mówi PO i pozostałe podmioty tworzące tę koalicję – powiedział.

– Na jednej szali mamy wszystkie pozytywne wartości, na drugiej to, co proponuje koalicja nienawiści. Trzeba bardzo uważnie patrzeć, kto za tym stoi, między innymi finansowo. Ten front jest zupełnie antyobywatelski – zaznaczył dr Grzegorz Piątkowski.

Całą wypowiedź dr. Grzegorza Piątkowskiego z „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj]. 

RIRM

drukuj