[TYLKO U NAS] Dr G. Piątkowski o Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa: Za deklaracjami słownymi musi iść faktyczne zaangażowanie

Faktyczne zaangażowanie Stanów i przywódców europejskich musi iść za deklaracjami słownymi. Joe Biden prowadzi ofensywę dyplomatyczną w kontekście Nord Stream 2, natomiast w sferze faktów Niemcy prawdopodobnie będą szukały możliwości ugięcia amerykańskiej woli zablokowania wspomnianej inicjatywy – zaznaczył dr Grzegorz Piątkowski, politolog, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Z udziałem przywódców m.in. USA, Niemiec i Francji odbyła się Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa. Wśród głównych tematów, które zostały na niej poruszone, znalazła się przyszłość i kondycja Zachodu. [czytaj więcej] 

– Faktyczne zaangażowanie Stanów i przywódców europejskich musi iść za deklaracjami słownymi. Po pierwsze, musimy mieć pewność, że bezpieczeństwo wojskowe zostanie zapewnione przez USA oraz samą Europę. Po drugie, kwestia gospodarcza – kraje dążące do destabilizacji Europy czynią to także poprzez sprawy gospodarcze, m.in. przez wywieranie wpływu energetycznego. Po trzecie, kryzys demograficzny i powiązany z nim kryzys napływu imigrantów, którzy nie posiadają żadnego wykształcenia i nie chcą integrować się z kulturą europejską – oni stanowią początek czynnika wewnętrznie rozsadzającego cywilizację łacińską, Europę – wskazał dr Grzegorz Piątkowski.

Trzeba się przed tym bronić. Należy tamować napływ nielegalnych imigrantów, którzy chcą tylko pobierać zasiłki i docelowo islamizować Europę – kontynuował politolog.

– Natomiast jeśli potrzebujemy rąk do pracy, to powinniśmy wskazywać narody, które są zbieżne kulturowo albo przynajmniej religijnie. Na przykład Filipiny to bardzo ciekawy kierunek, gdyż jest to katolicki kraj, są tam pracowici ludzie. Mamy kilka możliwości – zauważył gość Radia Maryja.

Dr Grzegorz Piątkowski powiedział, że Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa „w dużej mierze została zdominowana przez fakt nowej prezydentury w Stanach Zjednoczonych”.

– Joe Biden prowadzi ofensywę dyplomatyczną w kontekście Nord Stream 2, natomiast w sferze faktów Niemcy prawdopodobnie będą szukały możliwości ugięcia amerykańskiej woli zablokowania wspomnianej inicjatywy. Stany Zjednoczone muszą zdać sobie sprawę, że w kontaktach niemiecko-rosyjskich dużą rolę odgrywa pragmatyzm, ale też jest możliwe zakulisowe działanie rosyjskie. (…) Takie działania muszą być jasno pokazane albo skontrowane poprzez działania służb amerykańskich, ponieważ nie ma możliwości, aby w Europie dominowały dwa kraje – zaznaczył politolog.

Cała rozmowa z dr. Grzegorzem Piątkowskim dostępna jest [tutaj]

radiomaryja.pl

drukuj