fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] Dr D. Żuchowska: W przyszłym roku oferta WSKSiM wzbogaci się o dwa nowe kierunki

W przyszłym roku oferta dydaktyczna wzbogaci się o dwa kierunki – ekonomię i pielęgniarstwo. Jeśli chodzi o ekonomię, to będziemy proponować dwie specjalności, nową ekonomię sektora publicznego i narodową politykę społeczno-ekonomiczną – powiedziała w sobotnich „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja dr Dorota Żuchowska, dziekan i wykładowca w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Przed wyborem uczelni wyższych stoją ci, którzy zdawali w tym roku matury. Wyników egzaminów jeszcze nie otrzymali, ale już teraz zastanawiają się, gdzie kontynuować edukację. Bogatą ofertę ma dla tegorocznych maturzystów Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

– W przyszłym roku oferta dydaktyczna wzbogaci się o dwa kierunki – ekonomię i pielęgniarstwo. Jeśli chodzi o ekonomię, to będziemy proponować dwie specjalności, nową ekonomię sektora publicznego i narodową politykę społeczno-ekonomiczną. Proponujemy te studia jako naukę praktyczną – podkreśliła dr Dorota Żuchowska.

– Pielęgniarstwo to studia, które są ściśle określone przez standardy kształcenia. To tylko studia stacjonarne ze względu na dużą liczbę praktyk. Będziemy współpracować w tym zakresie z wykładowcami, którzy sami są praktykami w swojej dziedzinie. Przede wszystkim stawiamy na zajęcia praktyczne – dodała.

WSKSiM to uczelnia, która ma za sobą wiele lat funkcjonowania na innych polach, przede wszystkim w dziedzinie dziennikarstwa.

– Największym zainteresowaniem cieszy się dziennikarstwo radiowo-telewizyjne, przede wszystkim ze względu na naszą bazę dotyczącą sprzętu i praktyk, które studenci mogą odbywać w mediach nie tylko w Polsce, ale poza granicami kraju – powiedziała dr Dorota Żuchowska.

Ale WSKSiM to także politologia, informatyka i wiele innych możliwości, które stoją przed studentami. Więcej informacji można znaleźć na stronie uczelni: www.wsksim.edu.pl.

Całą rozmowę z dr. Dorotą Żuchowską w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj]

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl