W Biłgoraju odbyły się warsztaty dziennikarskie WSKSiM „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”

W Biłgoraju odbyły się warsztaty dziennikarskie z serii „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”. Organizatorem szkoleń jest Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Warsztaty w I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży.

– Frekwencja jest oszałamiająca, bo jest prawie 300 osób, ale chętnych byłoby pewnie 600, gdyby była taka możliwość już dzisiaj (…). Niezwykle inspirujące zajęcie dla młodych osób, które mogą odgadnąć jak wygląda produkcja materiału, czy medialnego czy w ogóle filmowego – wskazała Agata Borowiec, poseł Prawa i Sprawiedliwości, jedna z organizatorek spotkania.

Warsztaty prowadzone są przez pracowników Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, a także redaktorów, dziennikarzy, montażystów i operatorów z Radia Maryja i Telewizji Trwam. Młodzież uczestnicząca w warsztatach może poznać „od środka” jak ustawić prawidłowy kadr, oświetlenie oraz uczy się, jak zmontować materiał dźwiękowy czy telewizyjny.

– Podobały mi się techniki zastosowania dźwięku w telewizji, temat perspektywy i temat green screena – powiedział uczestnik warsztatów.   

Główne zadanie warsztatów to przede wszystkim rozwijanie wśród młodzieży świadomej postawy wobec mediów i umiejętnego korzystania z nich. Szkoleniowcy zachęcają uczestników do krytycznego patrzenia na przekazywane informacje i pokazują, w jaki sposób manipuluje się przekazem medialnym.

– Zaskoczyło mnie przede wszystkim, jak można manipulować mediami inne osoby, jak można manipulować tak dużą ilość osób – dodał inny uczestnik szkolenia.

WSKSiM przeprowadziła już wiele takich spotkań na terenie Polski. Warsztaty cieszą się ogromnym powodzeniem. Bez wątpienia dla młodych uczestników jest to często jedyna okazja do tego, aby zmierzyć się i odkryć w sobie talent dziennikarski.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl