fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Dr D. Żuchowska o konferencji „Wizualizacja. Słowo – Obraz – Dźwięk”: Głównym celem jest przybliżenie tematyki funkcjonowania nowych mediów w społeczeństwie

Jednym z celów tej konferencji jest aktywność naukowa, pokazanie wyników badań młodych ludzi, którzy angażują się w dziedzinie nowych mediów – powiedziała w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM.

Dziś w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pod hasłem. „Wizualizacja. Słowo – Obraz – Dźwięk”.

– To wydarzenie łączy różne kontynenty. Konferencja nie tylko ma wymiar interdyscyplinarny, ale także międzynarodowy. Uczestniczą w niej przedstawiciele naszych partnerów uczelnianych z Indii, Włoch, Filipin i Meksyku – poinformowała dziekan WSKSiM.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Koło Naukowe Medioznawców, Biuro Współpracy Międzynarodowej i Międzyuczelnianej przy Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej. Konferencja wlicza się w trawiący od sześciu lat cykl wykładów o nowych mediach.

– Głównym celem tego przedsięwzięcia jest przybliżenie tematyki funkcjonowania nowych mediów w społeczeństwie (…). Spotykamy się w specyficznym momencie, gdzie ponad rok już funkcjonujemy w wymuszonym świecie cyfrowych technologii. Z jednej strony widzimy, jakie ma ona znaczenie, bo podtrzymuje naszą aktywność. Jednak z drugiej strony, co podkreślają dzisiejsi uczestnicy, widzimy, jak wiele zagrożeń wiąże się z tym, że te technologie tak bardzo wkraczają do naszego życia  – wyjaśniła rozmówczyni Radia Maryja.

Jak wskazuje hasło, tematyka konferencji dotyczy relacji, jakie zachodzą między słowem, obrazem i dźwiękiem w odbiorze treści. Obok profesorów i ekspertów swoje referaty mogli wygłosić także studenci.

– Jednym z celów tej konferencji jest aktywność naukowa, pokazanie wyników badań młodych ludzi, którzy angażują się w dziedzinie nowych mediów – powiedziała dr Dorota Żuchowska.

15 maja zaplanowana jest akcja promocyjna jednego z kierunków studiów w WSKSiM, jakim jest pielęgniarstwo.

– W najbliższą sobotę wyruszamy na Rynek Staromiejski na bulwary toruńskie z hasłem, które będzie towarzyszyło naszym studentom i studentkom pielęgniarstwa „Zawód z sercem” – wskazała gość audycji.

Jest to nieprzypadkowy termin, ponieważ 12  maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej.

– Celem jest przede wszystkim przeprowadzenie warsztatów praktycznych ze zdrowia publicznego w dobie pandemii. Ponadto chcemy uświadomić mieszkańców na temat wszelkich zasad epidemicznych przeciwdziałających pandemii koronawirusa – wyjaśniła dr Dorota Żuchowska.

Będzie to także okazja do promocji kierunku pielęgniarstwa w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Cała rozmowa z dr Dorotą Żuchowską dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl