fot. twitter.com/bogusrogalski

[TYLKO U NAS] Dr B. Rogalski: Kiedy Platforma Obywatelska powstawała, udawała partię chrześcijańską, chrześcijańsko-demokratyczną, którą nigdy nie była. Dzisiaj wiemy, że PO jest partią liberalno-lewicową

Kiedy Platforma Obywatelska powstawała, udawała partię chrześcijańską, chrześcijańsko-demokratyczną, którą nigdy nie była. Platforma na początku udawała, że jest inną partią, innym ugrupowaniem niż była w rzeczywistości. Dzisiaj złudzeń nie mamy. Dzisiaj wszyscy doskonale wiemy, że Platforma Obywatelska jest partią liberalno-lewicową – mówił dr Bogusław Rogalski, ekspert ds. międzynarodowych, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.   

Miała być merytoryczna alternatywa w postaci ruchu społecznego Rafała Trzaskowskiego, a jest zapowiedź powrotu do krajowej polityki Donalda Tuska. Mija 20 lat od powstania Platformy Obywatelskiej, jednak ze względu na pandemię obchody rocznicowe odłożono w czasie. Powodów do świętowania nie ma, bo dziś partia nie ma nawet deklaracji ideowej. [czytaj więcej]

 

Gość Radia Maryja zwrócił uwagę, że Andrzej Olechowski, Maciej Płażyński oraz Donald Tusk to trzej tenorzy, którzy zakładali Platformę Obywatelską.

– Pamiętajmy, że mieli i mają oni poglądy skrajnie liberalne, a dzisiaj są to poglądy lewicowe. Platforma Obywatelska powstawała jako ruch, który miał przedłużyć funkcjonowanie na scenie politycznej polityków związanych z Unią Wolności i z lewym skrzydłem AWS-u i tak się rzeczywiście stało. W konsekwencji Platforma Obywatelska przekształciła się w partię polityczną, bo na początku nie była partią polityczną, a jej członkowie twierdzili, że nie będą nigdy brać dotacji państwowych (…), ale to się politykom Platformy Obywatelskiej zmieniło. Platforma na początku udawała, że jest inną partią, innym ugrupowaniem niż była w rzeczywistości. Dzisiaj złudzeń nie mamy. Dzisiaj wszyscy doskonale wiemy, że Platforma Obywatelska jest partią liberalno-lewicową – powiedział ekspert ds. międzynarodowych.

Prezes [Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin] przypomniał, że kiedy Platforma Obywatelska powstawała, udawała partię chrześcijańską, chrześcijańsko-demokratyczną, którą nigdy nie była.

– Pamiętamy o słynnych rekolekcjach, które przeprowadzali dla działaczy. Moim zdaniem wszystko było robione na pokaz, po to, aby zwieść elektorat po AWS-ie i aby ukryć polityków głównie Unii Wolności, którzy zasilili szeregi Platformy Obywatelskiej. Wiemy, że i Unia Wolności i AWS skompromitowały się i odeszły ze skandalem z polskiej sceny politycznej. Cały układ liberalno-lewicowy stworzył Platformę Obywatelską po to, aby doszła ona do władzy i rzeczywiście, żeby przy władzy była. Platforma odniosła sukces za czasów Donalda Tuska, który poprowadził ją ścieżką niemiecką, ścieżką Angeli Merkel, tak jak kanclerz Niemiec prowadzi CDU (Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna – red.), co również jest udawaną chadecją i nie ma nic wspólnego z dawną niemiecką chadecją – podkreślił poseł do Parlamentu Europejskiego w latach 2004-2009.

Gość audycji „Aktualności dnia” zauważył, że współcześnie zarówno w Unii Europejskiej, jak i w Europie (także w Polsce w postaci Platformy Obywatelskiej) mamy do czynienia „z udawanymi ruchami politycznymi”.

– Tzn. z ruchami, które nie mają idei, wokół której budowaliby swój program polityczny, a mają jedynie interesy, które chcą realizować poprzez swoją władzę. Platforma Obywatelska, tracąc kilkukrotnie poparcie na polskiej scenie politycznej, stosowała wytrychy polityczne, którymi było tworzenie tzw. przystawek politycznych czy partii klonów. Przypomnę Ruch Palikota, który miał zagwarantować Platformie Obywatelskiej ciągłość rządzenia w Polsce. Janusz Palikot miał przyciągnąć do Platformy skrajnie antyklerykalne, antychrześcijańskie osoby i wówczas przekonaliśmy się, że Platforma Obywatelska nie ma nic wspólnego z chadecją. Później była partia Ryszarda Petru, a dzisiaj klonem Platformy Obywatelskiej i przedłużeniem funkcjonowania na scenie politycznej ludzi Donalda Tuska czy ludzi z Unii Wolności jest Polska 2020 Szymona Hołowni. To wszystko są ugrupowania będące fałszywymi prorokami czy wilkami w owczej skórze – wskazał dr Bogusław Rogalski.

Prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin nawiązał do wypowiedzi europosłów Platformy Obywatelskiej, którzy nie bronią swojej Ojczyzny, nie bronią polskich interesów w Unii Europejskiej.

– Politycy Platformy Obywatelskiej, w tym europosłowie, bardzo często wykorzystują forum unijne, aby sprowadzać na Polskę, na polski rząd, ale przede wszystkim na Polskę i Polaków instytucje unijne, które domagają się finansowego karania Polski za [rzekome łamanie praworządności w Polsce]  z czym tak naprawdę nie mamy do czynienia. Platforma Obywatelska od czasów, kiedy zarządzał nią Donald Tusk, weszła w buty niemieckiej CDU i szła śladami Angeli Merkel bardziej myśląc o budowaniu unijnego ugrupowania niż polskiego – powiedział były poseł do Parlamentu Europejskiego.

Kadencja Donalda Tuska jako szefa Rady Europejskiej dobiegła końca. Były premier coraz częściej komentuje polską politykę. [więcej]

 

Ekspert ds. międzynarodowych, odnosząc się do ostatniego wystąpienia Donalda Tuska, stwierdził, że polityk ma za co dziękować kanclerz Niemiec Angeli Merkel, bo zrobiła ona z niego polityka europejskiego, gdyż dzięki niej został m.in. szefem Rady Europejskiej.

Całą rozmowę z udziałem dr. Bogusława Rogalskiego z audycji „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj