fot. flickr.com

Donald Tusk atakuje Jarosława Kaczyńskiego

„Ma w sobie dużo zła, jest nieszczęściem dla Polski” – powiedział Donald Tusk o prezesie Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem komentatorów Tusk wystawia świadectwo samemu sobie.

Kadencja Donalda Tuska jako szefa Rady Europejskiej dobiegła końca. Były premier coraz częściej komentuje polską politykę.

– Kto wie, może przed nami też piękne lata dwudzieste? Życzę tego wszystkim bez wyjątku. Uśmiechnij się, Jarosławie, o północy – wzniosę wtedy toast też za twoje zdrowie – napisał Donald Tusk z okazji nowego roku.

Na te słowa odpowiedział europoseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński.

– Mogę skomentować to tylko w sposób następujący: Jedyne, co Tusk może zrobić dzisiaj w relacji do Jarosława Kaczyńskiego, to poprosić go, żeby pozwolił mu wymienić kuwetę dla kota – powiedział Joachim Brudziński.

Komentarze Tuska ograniczają się głównie do personalnych ataków na prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

– Uważam, że ma w sobie dużo zła, jest nieszczęściem dla Polski – co nie oznacza, że czuję nienawiść. Osobiste relacje z Kaczyńskim nie mają dla mnie znaczenia. Mam swoje emocje, jednak w polityce udaje mi się nad nimi panować. Ale skłamałbym, gdybym powiedział, że przed snem modlę się o jego powodzenie – powiedział Donald Tusk w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.

To infantylizm psychologiczny – mówił socjolog dr Grzegorz Wiński.

– Tusk po prostu swoje emocje przelał w rozmowie z redaktorem, pewne kompleksy, bo pamiętajmy, że wygłaszając tego rodzaju opinie o charakterze moralnym, także wygłasza się wówczas opinię na temat własnej osoby – stwierdził dr Grzegorz Wiński.

Zdaniem komentatorów, Tusk próbuje odreagować ostatnie porażki wyborcze Platformy Obywatelskiej, które zamknęły mu drogę do startu w zbliżających się wyborach prezydenckich.

TV Trwam News

drukuj