[TYLKO U NAS] Chicago: 19 maja wywiad z prezydentem RP na antenie Radia Maryja i TV Trwam

W sobotę 19 maja o godz. 19.00 zapraszamy do Radia Maryja i TV Trwam na wywiad z prezydentem RP Andrzejem Dudą, który zostanie przeprowadzony z Chicago.

Najwyższy przedstawiciel państwa polskiego od wtorku przebywa z wizytą w Stanach Zjednoczonych, gdzie będzie przewodził obradom Rady Bezpieczeństwa ONZ. Prezydent zapowiedział również, że złoży kwiaty pod Pomnikiem Smoleńskim, wokół którego w ostatnich dniach były duże kontrowersje, z racji chęci usunięcia go przez burmistrza Jersey City Stevena Fulopa.

Już w grudniu ub.r. Andrzej Duda w rozmowie z o. Zbigniewem Pieńkosem CSsR, dyrektorem Centrali Radia Maryja w Chicago, podkreślił, że 19 maja spotka się z Polonią w Chicago.

Wyjazd do Chicago jest planowany, jest planowana wizyta, spotkanie z Polonią, z Polakami – 19 maja przyszłego roku w Millennium Park. Mam nadzieję, że będzie to wielkie spotkanie w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Bardzo cieszę się na to spotkanie. Planujemy przyjazd razem z żoną, także będziemy obydwoje. Będzie Para Prezydencka i nasza wizyta w Chicago. Mam nadzieję, że jak najwięcej znajomych, przyjaciół, moich rodaków przyjdzie się z nami spotkać – mówił w grudniu prezydent Polski.

Całość rozmowy o. Zbigniewa Pieńkosa CSsR z prezydenta RP można przeczytać [tutaj].

Dyrektor Centrali Radia Maryja w Chicago zaznaczył podczas rozmowy z portalem Radia Maryja, że Polonia czeka i przygotowuje się już do spotkania z prezydentem.

W stacjach radiowych są podawane ogłoszenia o spotkaniu, zaprasza się Polonię poprzez media. W wielu parafiach były także prowadzone zapisy zorganizowanych grup na wizytę z prezydentem Andrzejem Dudą. W przygotowania zaangażowała się również Polsko-Słoweńska Unia Walutowa, która sfinansowała przejazdy tych autokarów (…). Generalnie nastawienie jest pozytywne, ludzie czekają. Słyszy się czasem w różnych środowiskach, że większy byłby entuzjazm i radośniejsze przyjęcie, gdyby to było wcześniej – przynajmniej rok temu – zaznaczył o. Zbigniew Pieńkos CSsR.

RIRM

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl