fot. prezydent.pl

Wsparcie dla Polaków od prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda deklaruje, że podpisze ustawy mające wprowadzić maksymalny poziom wzrostu opłaty za użytkowanie wieczyste oraz przepisy mające obniżyć stawki akcyzy za energię elektryczną.

Prezydent podkreślił, że jego rola „jest rolą służebną. Przede wszystkim jest rolą służebną wobec polskiego społeczeństwa”.

– W związku z tym, jeżeli będą ustawy, które będą pomagały ludziom, które będą powodowały, że ludzie nie zostaną dotknięci jakimiś dodatkowymi obciążeniami, tak jak miałem spotkanie z ministrem energii Krzysztofem Tchórzewskim właśnie w sprawie tych zapowiadanych wszędzie podwyżek cen energii, o których się mówi, że będzie wielokrotny wzrost. Pan minister mnie uspokajał i zapewniał, że absolutnie tego nie będzie i prowadzi działania, które mają temu zapobiec. Jeżeli będzie potrzeba podpisania ustaw, które w związku z tym będą pomagały ludziom, będą pomagały polskiemu społeczeństwu, będą powodowały, że ludziom nie będzie się żyło gorzej, że życie nie będzie dla nich trudniejsze, to jestem gotów podpisać takie ustawy w każdej chwili, bo to są rzeczy ważne i taka jest rola prezydenta, żeby to, co służy ludziom, było realizowane – powiedział Andrzej Duda.

TV Trwam News/RIRM

drukuj