Prezydent Duda w Kamiennej Górze: Budowa drogi S3 fundamentalną inwestycją

Projekt drogi S3 to jedna z fundamentalnych inwestycji, która oznacza otwarcie całego regionu dla turystyki i biznesu – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda w Kamiennej Górze. Podkreślił również, iż projekt budowy drogi ekspresowej stanowi istotny element jego wizji politycznych jako prezydenta.

Przypomniał, że jest zaangażowany w inicjatywę Trójmorza, która sprowadza się do realizacji wielkich projektów infrastrukturalnych. W tym kontekście wskazał na znaczenie drogi ekspresowej łączącej porty w Szczecinie i Świnoujściu z południem Europy.

– Nie muszę chyba nikomu tłumaczyć, jakie jest znaczenie drogi, która będzie łączyła nasz port w Świnoujściu oraz w Szczecinie z Republiką Czeską. To jest jedna z fundamentalnych inwestycji tego programu, prowadząca z północy na południe, ale jednocześnie oznacza ona otwarcie całego państwa regionu w tej części Dolnego Śląska – otwarcie dla turystyki jeszcze większe niż do tej pory, otwarcie dla biznesu jeszcze większe niż do tej pory. Jestem przekonany, że będzie to oznaczało także nową, wielką szansę dla Kamiennej Góry i dla całego państwa powiatu – wskazał Andrzej Duda.

Prezydent nawiązał również do obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Apelował o uroczyste obchody oraz rozmowy z uczniami szkół i przedszkoli na temat historii oraz bohaterów tamtych lat.

Dziś mamy rzeczywiście suwerenną, niepodległą, wolną Polskę, która – wierzę w to – będzie państwem, w którym będzie nam się żyło coraz lepiej – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

RIRM

drukuj