[TYLKO U NAS] B. Święczkowski: To, że nareszcie państwo polskie dobrało się do majątków przestępców, spowodowało, że wybuchł u nich szał

My w tej chwili w ciągu roku potrafimy zabezpieczyć na majątkach przestępców 1,5 mld, nawet w 2019 r. ponad 3 mld złotych. To jest olbrzymia kwota. I to, że nareszcie państwo polskie dobrało się do majątków tych przestępców, spowodowało, że wybuchł u nich szał, tak można rzec – powiedział w programie „Rozmowy niedokończone” na antenie TV Trwam Bogdan Święczkowski, Prokurator Krajowy.

Coraz słabsza jest ochrona nielegalnych biznesów, które niejednokrotnie miały powiązania z rządzącymi. W ostatnim czasie Prokuratura Krajowa zajęła się, m.in. zwalczaniem zorganizowanej przestępczości VAT-owskiej w Polsce.

– Wykonaliśmy, w moim przekonaniu, kawał dobrej roboty i naprawdę zajęliśmy się zwalczaniem, rzetelnym zwalczaniem, zorganizowanej przestępczości VAT-owskiej, przestępczości związanej z międzynarodowym handlem narkotykami czy też przestępczości związanej z tzw. dopalaczami. Przez wiele, wiele lat nikt sobie z tym nie radził i naruszyliśmy olbrzymie interesy – powiedział Bogdan Święczkowski.

– W latach poprzednich, w latach 2012, 2013, 2014 kwota zabezpieczeń majątkowych, środków finansowych pochodzących z przestępstw, była rzędu 200-300 mln, kiedy my w tej chwili w ciągu roku potrafimy zabezpieczyć na majątkach przestępców 1,5 mld, nawet w 2019 r. ponad 3 mld złotych. To jest olbrzymia kwota. I to, że nareszcie państwo polskie dobrało się do majątków tych przestępców spowodowało, że wybuchł u nich szał, tak można powiedzieć. I tak naprawdę zaobserwowaliśmy gwałtowny wzrost zagrożenia prokuratorów prowadzących postępowania przygotowawcze te śledztwa z Prokuratury Krajowej, z wydziałów zamiejscowych, ale także z prokuratur okręgowych czy regionalnych, funkcjonariuszy służb policji, do których na co dzień kierowane są groźby czy zlecenia zabójstw, czy pobić – wyjaśnił Prokurator Krajowy.

Oskarżenia oraz zastraszanie przeniosły się także na poziom centralny w Polsce.

– Niestety zostało skierowane zlecenie zabójstwa Prokuratora Generalnego czy też umożliwiono inne działania, które miały naprawdę podjąć próbę zniesławienia, umniejszenia wizerunku ministra sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego, zastępcy Prokuratora Generalnego ds. Przestępczości Zorganizowanej – pani prokurator, która jest najbardziej zaangażowana w zwalczanie przestępczości zorganizowanej na co dzień. I te próby są cały czas podejmowane. I mamy informacje i wiedzę, że są przygotowane kolejne działania, które mają tak naprawdę doprowadzić do osłabienia naszej woli zwalczenia tej najpoważniejszej przestępczości – powiedział Prokurator Krajowy.

Bogdan Święczkowski zwrócił uwagę, „że te działania będą podejmowane przy szeregu mediów nieprzychylnych prokuraturze, nieprzychylnych tej dobrej zmianie w prokuraturze, w wymiarze sprawiedliwości”.

– Myślę, że należy się spodziewać w niedługim czasie kolejnego zmasowanego ataku nie tylko gróźb czy zleceń fizycznej eliminacji prokuratorów, funkcjonariuszy służb, ale także mającego doprowadzić do kompromitacji tych najważniejszych osób w prokuraturze, w Ministerstwie Sprawiedliwości czy też w najważniejszych urzędach w Polsce. Obawiam się, że mogą być także podjęte działania w stosunku do szefów służb czy w stosunku do innych osób, które odpowiadają za sferę odpowiedzialności finansowej w naszym kraju. To jest poważne zagrożenie, ale my się nie poddamy i będziemy z tym walczyć do ostatniej naszej kropli atramentu i będziemy te decyzje procesowe podejmować, oskarżać tych przestępców, tych bandytów i doprowadzać do zasądzenia przez sąd wieloletnich więzień za takie działania – podsumował gość TV Trwam.

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl