[TYLKO U NAS] B. Święczkowski: Jeżeli przekroczymy pewną granicę pozwalającą w życiu publicznym każdego bezkarnie znieważać i grozić mu, to będzie bardzo trudno przywrócić normalność w naszym kraju

Jeżeli przekroczymy pewną granicę pozwalającą w życiu publicznym każdego bezkarnie znieważać i zniesławiać, grozić mu, to tak naprawdę będzie bardzo trudno przywrócić normalność w naszym kraju mówił w „Rozmowach niedokończonych” na antenie TV Trwam Bogdan Święczkowski, Prokurator Krajowy.

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, Jan S. usłyszał zarzuty podżegania do zabójstwa ministra sprawiedliwości. Przekazała również, że wystąpi do sądu o aresztowanie podejrzanego [więcej tutaj].

Z ustaleń śledztwa wynika, że Jan S. oferował za zabójstwo Zbigniewa Ziobry 100 tysięcy złotych. Chciał on w ten sposób doprowadzić do zaniechania prac nad zaostrzeniem kar za produkcję tzw. dopalaczy i handel nimi. Samego ministra sprawiedliwości oskarżał zaś o to, że „zepsuł mu interes”.

Niestety również media lewicowe przykładają swoją dłoń do tego, żeby szerzyć różne kalumnie i pomówienia. Te atakują choćby reformy, które są realizowane, określając je np. „ustawami kagańcowymi” czy „deformą wymiaru sprawiedliwości”.

Sfera życia publicznego to jest także dostęp do różnego rodzaju portali, gdzie są przygotowane tzw. fake newsy. Jeżeli pozwolimy na to, aby zastępca Prokuratora Generalnego była przedstawiana jako osoba, która uczestniczyła w jakiś zabawach seksualnych, kiedy jest to całkowicie nieprawdziwa informacja, gdzie została zniesławiona wspaniała kobieta, i następuje próba jej skompromitowania, to niestety w tej sferze medialnej znajdują się ludzie, którzy w to wierzą i przekazują dalej te informacje – zwrócił uwagę Bogdan Święczkowski.

Jak dodał gość TV Trwam, takie informacje są nieprawdziwe i skandaliczne, pozbawione jakiejkolwiek rzetelności.

Musimy dać temu opór. Dlatego m.in. nie pozwolimy na to, aby były kierowane groźby pozbawienia życia, zdrowia i zniesławienia funkcjonariuszy policji, prokuratorów, sędziów czy polityków. Takie osoby będziemy zatrzymywać – zaznaczył Prokurator Krajowy.

Będziemy próbować doprowadzić do tego, żeby sądy podchodziły bardzo surowo do takich osób, bo jeżeli przekroczymy pewną granicę pozwalającą w życiu publicznym każdego bezkarnie znieważać i zniesławiać, grozić mu, to tak naprawdę będzie bardzo trudno przywrócić normalność w naszym kraju – podkreślił rozmówca TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl